ABD ve Kanada’da Kar Fırtınası NEMO

New York iskelesinden, State Island'e gitmeye çalışan bir vapur kar yağışı altında (The Epoch Times)
New York iskelesinden, State Island’e gitmeye çalışan bir vapur kar yağışı altında (The Epoch Times)

ABD’de meteoroloji uzmanları fırtınanın son yıllarda yaşanan en şiddetli fırtınalardan biri olduğu açıkladılar. ABD’nin kuzeydoğusunda ve Kanada’da meydana gelen yoğun kar yağışı ve fırtına sonrası okullar tatil oldu, tren seferleri iptal edildi.

Sandy felaketinden sonra meydana gelen ‘Nemo’ adı verilen kar fırtınasının yaşamı olumsuz etkilemesi bekleniyor.

New York ve New Jersey’de yetkililer yoğun tipiye karşı uyarı yaparken, okullar öğleden sonra tatil edildi. Ulaşımda meydana gelen aksamalar sonucu 500 bin konutta elektrik kesildi.

Massachusetts Valisi Deval Patrick, acil durumlar dışında araçların trafiğe çıkmasını yasakladı. Ayrıca bir nükleer santral, elektrik kesintisi nedeni ile durduruldu.

New Brunswick, Nova Scotia ve Newfoundland bölgeleri fırtınadan etkilenen ve kar altında olan bölgeler arasında bulunuyor.

New York’ta üç büyük hava alanı da dahil olmak üzere 4300’den fazla sefer iptal edildi.

New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, yaptığı açıklamada halkın sürekli olarak belediyenin internet sayfasını takip etmesini gerektiğini ve acil durumlar için buradan açıklama yapılacağını belirtti. New York belediyesi olarak 250 bin ton kar tuzu olduğunu ve endişelenilmemesi gerektiği belirtti.

New York’ta Fırtına -Saat Saat haberler- (İngilizce)

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.