Adana’da Önce Hayvanları Sonra Sahipleri Öldü

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Adana’da 4 büyükbaş hayvanın telef olmasının ardından ölen 3 kişinin defin işlemleri için özel sağlık ekibi oluşturuldu. Ailenin ölüm nedeni halen bilinmiyor.

Adana’nın Tufanbeyli İlçesine bağlı Çukurkışla Mahallesi Kireç mevkisinde 10 gün önce Tahsin Özmen’in büyükbaş hayvanlarının rahatsızlanmasının ardından 4 hayvan telef oldu. Aynı gün Zülfiye Özmen, dün ise Selahattin-Mine Özmen tedavi gördükleri hastanede hayatını kaybetti. Özmen çiftinin ve hayvanların neden öldüğü bir türlü belirlenemeyince hastalığın bulaşıcı olması riskine karşılık alarm verildi.

Adana İl Sağlık Müdürlüğü olaya el koyarak cenazelerin yıkanması ve defin işlemleri için özel ekip oluşturuldu. Cenaze işlemlerini yapacak olan sağlık ekibi ve imam, sağlık müdürlüğünden özel kıyafetler giydirilerek morga girip işlemleri yapacak. Daha sonra cenazeler bir tabutun içine konup hiç açılmaması için mühürlenerek yine özel ekip tarafından köye götürülerek defnedilecek.

Cenazeler halen Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi morgunda bekletiliyor. Cenazeler bugün yapılan özel işlemlerinin ardından toprağa verilecek.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.