Adana’da Uyuşturucu Tacirlerine Baskın

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Adana’da 850 polisle uyuşturucu tacirlerine yapılan operasyonda 23 kişi gözaltına alınırken 125 kilo esrar, 200 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri 21 ayrı adreste “torbacı” diye tabir edilen uyuşturucu tacirlerinin zehir sattığını belirledi. Bunun üzerine Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek’in koordinasyonunda, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Kenan Çay, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Türkoğlu, bir araya gelerek 21 ayrı adrese operasyon yapmak için hazırlık yaptı. Yapılan hazırlığın arkasından bugün şafak vakti düğmeye basıldı. Özel harekat, çevik kuvvet polisinin de katılımı ve helikopterin havadan desteğiyle saat 05:00’da Şakirpaşa, Ova, Hürriyet, Yenibey, Denizli, Barbaros mahallelerinde 21 ayrı adrese aynı anda girildi. Polise karşı kuvvet kullanılması muhtemel yerlere özel hareket polisi koç boynuzu ile kapıları kırarak evlere girdi. Evlerde yapılan aramalarda polis 125 kilo esrar, 200 bin kaçak sigara ele geçirdi.

“2 AYDA 15. OPERASYON”

Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek görevi geldikten sonra uyuşturucuya savaş açmış, torbacı diye tabir edilen zanlılardan sokakları temizlemek için sürekli operasyon yapmaya başlamıştı. Zeybek’in eylül ayında hız verdiği operasyonlar 2 ay gibi kısa sürede 15. kez yapıldı. Yapılan operasyonlarda yaklaşık 40 kişi tutuklanarak cezaevine gönderilirken sokaklar da nefes aldı. Zeybek döneminde daha önce vatandaşın “polis gelmiyor” dediği bütün sokaklara tek tek girilerek torbacılara darbe vuruldu. Bu son operasyonda ise 125 kilo esrar ele geçirilerek torbacı diye tabir edilen sokak satıcılarına ağır bir darbe vuruldu.

Kaynak: İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.