Afganistan Parlamentosu’na İntihar Saldırısı Gerçekleştirildi

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Afganistan Parlamento binasına Taliban tarafından intihar saldırısı gerçekleştirildi. Militanlar ile güvenlik güçleri arasında çatışma devam ediyor.

Afganistan’ın başkenti Kabil’de bulunan parlamento binasının dışında intihar saldırısı gerçekleştirildi. Taliban tarafından yapıldığı bildirilen patlamanın ardından güvenlik güçleri ile militanlar arasında çıkan çatışma devam ediyor. Parlamento binasının bulunduğu bölgeden silah sesleri yükselirken, olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. İlk belirlemelere göre, saldırı sırasında yaralanan 18 kişi tedavi edilmek üzere çevrede bulunan hastanelere kaldırılırken, saldırıda kaç kişinin yaşamını yitirdiğine dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

Olay yerinde bulunan görgü tanıkları tarafından yapılan açıklamada, bir intihar eylemcisinin kendini patlattığı ve olay yerinde bulunan araçların yandığı bildirildi. Polis kaynaklarından alınan bilgiye göre, saldırıda en az 3 polis memuru ve 1 parlamenterin yaralandığı kaydedilerek, parlamento binası dışında çok sayıda patlamanın meydana geldiği ifade edildi. Parlamento dışında bulunan birçok kişiye ulaşılamadığı ve saldırının ardından parlamento binasının boşaltıldığı öğrenildi.

İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.