Afganistan’da İntihar Saldırısı

1690411

Afganistan’ın başkenti Kabil’de sabahın erken saatlerinde intihar saldırısı gerçekleştirildi. Saldırıda az 13 kişi hayatını kaybetti, 23 kişi yaralandı.

Afganistan’ın başkenti Kabil’in Pul-e Charkhill bölgesinde uluslararası bir şirketin çalışanlarını taşıyan minibüsün yakınlarında intihar saldırısı gerçekleştirildi. Saldırı sonucunda en az 13 kişinin hayatını kaybettiğini 23 kişinin de yaralandığını söyleyen polis, hayatını kaybedenlerin büyük bir çoğunluğunun Nepalli ve Filipinli olduğunu söyledi. Saldırıyı Taliban üstlendi.

Kabil Emniyet Müdürü Muhammed Rahimi, lojistik şirketine ait bir minibüsün çalışanları taşıdığı sırada saldırıya uğradığını ifade ederek, yaralılar arasında Nepal vatandaşlarının da olduğunu kaydetti. Rahimi, saldırının erken saatlerde gerçekleştirilmesi sonucu ölü ya da yaralılar arasında bölgede yaşayan vatandaşların olmadığını belirtti.

Görgü Tanığı Gül Paça, olay yeri yakınlarında bulunduğu sırada aracın patladığını ifade ederek, aracın içinden sadece 3 kişinin çıkabildiğini sözlerine ekledi.

Lalai isimli bir başka görgü tanığı ise minibüsün içine giren bir intihar eylemcisinin kendini patlattığını söyledi.

İHA

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.