Ağlayan Genci Polis Teselli Etti

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Eskişehir’de, Dağlıca’daki terör saldırısı haberlerinin ardından HDP İl Başkanlığı’ndaki parti tabelasını indirmek isteyenlere polis izin vermedi. Bu sırada polis barikatının önüne oturarak ağlamaya başlayan bir genci ise bir polis sarılarak teselli etti.

Üniversite Caddesi’nde bir alışveriş merkezi önünde toplanan yaklaşık 300 kişilik kalabalık, dev Türk Bayrağı’yla “Ne mutlu Türk’üm diyene”, “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Her Türk asker doğar” sloganlarıyla Sakarya Caddesi üzerinde bulunan HDP İl Başkanlığı’na doğru yürüyüşe geçti. Sakarya Caddesi’ne çıkan bir ara sokakta polis barikatıyla karşılaşan grup, barikatı aşarak cadde üzerinde bekleyen bir diğer polis barikatı ve TOMA’nın önüne kadar geldi. HDP’nin parti tabelasını indirmek isteyen gruba polis ekipleri izin vermedi.

Grup üyeleri, yanlarında getirdikleri bir Türk Bayrağı’nı plastik kelepçeyle apartman girişine asarak TOMA ve barikatın önünde bekleyen kalabalığın yanına döndü.

BARİKATIN ÖNÜNDE AĞLAYAN GENCİ POLİS SAKİNLEŞTİRDİ

Öte yandan bir yakınının şehit olduğunu söyleyen gruptan bir genç, polis barikatının önüne oturarak ağlamaya başladı. Bunu gören bir polis, ağlayan gence sarılarak onu teselli etti.

Bir süre parti tabelasının indirilmesi hususunda ısrar eden kalabalık, polis müdürleriyle yaptıkları konuşmalarının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.