Ağrı Amatör Ligi’nde İlk Defa Bir Okul Kulübü Mücadele Edecek

Ağrı İMKB Gazi İlköğretim Okulu okul spor kulübü kurarak Ağrı’da bir ilke imza attı. İlk defa bir okul spor kulübü amatör ligde boy gösterecek.
Daha önce Kumlugeçit Köyü Spor kulübü ile ilk defa bir köy kulübü amatör liglere katılma başarısı gösterirken bu defa bir ilköğretim okulu amatör liglerde öğrencileri ile mücadele edecek. İlk olarak U–17 ligine katılım gösteren İMKB Gazi İlköğretim Okulu öğrencileri ilk maç için lisans işlemlerini de tamamlayarak önümüzdeki hafta başlayacak olan U–17 liginde Hamur Kümbet Spor ile karşılaşacak.
Kulübün idari kadrosu okuldan oluşmuş durumda. Kulüp başkanlığını Müdür Yardımcısı Abdullah Atilla yaparken, Başkan Yardımcılığını Okul Aile Birlik Başkanı Cengiz Elkatmış yapacak. Antrenörlüğü Beden Eğitimi Öğretmeni Adem Kiral’ın yapacağı İMKB Gazi İlköğretim okulunda yönetim kurulunda AKP Gençlik Kolları Başkanı Celal Ayyıldız’da bulunuyor.
Okul idaresi ise bu durumdan memnun görünüyor. Mahalle ile okul arasında sosyal bir köprü oluşturduklarını belirten Okul Müdürü Erkan Kösedağ, “Spor insanları bir araya getiren sosyal bir olgu. Bizlerde bunun bilinci ile mahalle ile okul arasında bir köprü oluşturmak istedik. Kulüpte mahallede daha önceden mezun olmuş çocuklarımız da sporcu olarak yer alıyor. Çocuklarımızın okula bakış açısı değişiyor ve okulu daha çok sahiplenmelerine vesile oluyor.” dedi.
Kulüp Başkanı Abdullah Atilla ise, “Başta futbol olmak üzere birçok branşta öğrencilerimize lisanslı olarak spor yaptırmak istiyorduk. Kulübümüzün başarılı olmasını elbette istiyoruz ama esas amacımız çocuklarımıza düzenli bir spor yaptırmak.” dedi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.