AK Parti’li Kutlu: CHP Ergenekon’un Stratejik Ortağıdır

AK Parti Meclis İdare Amiri ve Adıyaman Milletvekili Hüsrev Kutlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Ergenekon üyesi olmak istiyorum’ sözlerine sert tepki gösterdi. Kutlu, “Bir kimse terör örgütüne üye olmak istiyorum diyorsa, zaten oranın üyesidir.” dedi.

Adıyaman Gazetecileri Derneği’ni ziyaret eden AK Parti Adıyaman milletvekilleri Hüsrev Kutlu, Mehmet Erdoğan ve Ahmet Aydın ülke gündemini değerlendirdi. Ziyarette konuşan Hüsrev Kutlu, terör örgütüne üye olmak istediğini belirten bir kişinin zaten o örgütün üyesi olduğunu kaydetti.

Kılıçdaroğlu’nun sözlerinin işi sulandırmak için yapılan gayrı ciddi bir hadise olduğunu savunan Kutlu, “Netice itibari ile şuan ki Ergenekon adlı bir terör örgütünün olduğudur. Ve bu örgütünde Türkiye’nin demokrasisine ara verdirecek ve engel olacak bir yapıdır. Bu kadar ciddi bir iddia varken, bu kadar sayıda tutuklama varken, bu terör örgütüne üye olmak istiyorum demek, bir siyasi partinin genel başkanına yakışan bir tutum değildir.” diye konuştu.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan ana muhalefet partisine yüklendi. Erdoğan şunları söyledi: “Ne yazık ki yeni CHP Başkanı da Ergenekon yanlısı durum sergileyerek bir açıklamada bulundu. Ama şunu bilsinler ki, bu olanları bütün vatandaşlarımız izliyor. CHP Ergenekon’un stratejik ortağıdır. Bugüne kadar yapmış olduğu uygulamalarla CHP, darbenin arzuhalciliğini yapmıştır. Vatandaşlarımızın nezdinde ne kadar komik bir duruma düştüklerinin farkında değiller ama ellerini başlarının altına koyup nerede hata yaptılarsa oturup bir kez daha düşünsünler. Seçime giderken millete sırtını dönmenin, darbe severle yan yana olmanın kendilerine ne kadar zarar verdiğini bir kez daha düşünmelerini tavsiye ederim.” diye konuştu.

CHP GİBİ BİR MUHALEFET BİZİM İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR AVANTAJ

Ahmet Aydın ise CHP gibi bir muhalefetin AK Parti için çok büyük bir avantaj olduğunu ifade ederek, “Son ifade Kemal Kılıçdaroğlu’nun böyle bir terör örgütüne ‘bana göstersinler, ben üye olayım’ demesi ciddi bir hezeyandır. Bir ana muhalefet partisinin genel başkanına yakışmayan bir davranıştır. Sadece Kılıçdaroğlu’nun söylemleri mi? Hayır. Daha birkaç gün önce Genel Sekreter Süheyl Batum’un ‘kâğıttan kaplan’ benzetmesi de başlı başına bir skandaldır. CHP’nin tavrı bunlarla ortaya çıkıyor. Bunlar demokratik bir şekilde bir yere gelmektense başka birilerinin gücü ile bir yerlere gelmeye çalışmaktadır. Tabi bunlar belki AK Parti adına çok güzel bir muhalefet olabilir ama Türkiye adına talihsizliktir. Hakikaten CHP gibi bir muhalefetin AK Parti için olumlu bir durumdur. Böyle bir muhalefetle yarışa girmek bizim için ciddi bir avantajdır.” açıklamasını yaptı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.