Akhisarspor Lige Liderlikle Başladı

Akhisar Belediyespor 2013

Spor Toto Süper Ligde 2013-2014 sezonun ilk maçında  Akhisar Belediyespors kendi sahasında  SB Elazığspor’u  3-1  yenerek sezona liderlikle başladı.

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, “Öncelikle sezonun ilk müsabakasında oynanan futbol ve performansı bizi çok memnun etti ilk maçlar zordur ve bu zor müsabakayı kazanan oyuncularımı tebrik ediyorum.  Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, “Öncelikle sezonun ilk müsabakasında oynanan futbol ve performansı bizi çok memnun etti ilk maçlar zordur ve bu zor müsabakayı kazanan oyuncularımı tebrik ediyorum. Bundan sonra bizim için bunun devamını getirmek önemli, geçen yıldan devam eden istikrarlı futbol ve oyun anlayışımız var. Mücadelemizi maçta gördük, bundan sonraki haftalara bunu taşımamız gerekiyor. İnşallah Gençlerbirliği maçında da, yine Akhisarspor’un görüntüsünü sahaya yansıtmaya çalışacağız. Mehmet Akyüz’ü daha hazır görmedim, kampa 19 kişilik kadromuzda yer aldı. Önümüzdeki haftalarda o da takım oyununu sağlayacaktır ve bu sezon bize çok katkısı olacağını düşünüyorum. Mustafa Aşan ve Merter Yüce’nin sakatlıkları devam ediyor. O arkadaşlarımızda bir, iki haftaya kadar sakatlıkları geçerek aramıza katılacaklar” dedi.

Geçen sezon İngiltere Premier Lig’inden Akhisar’a gelen ve bir yıl içerisinde Akhisar’a alıştığını söyleyen İbrahima Sonko, bu sezonda hemşehrisi olan Baye Oumar Niasse’yi Akhisar’a getirdiğini söyledi.  Dakar’lı olduğunu söyleyen  İbrahima  Sonko, Dakar büyük bir yer, Baye Oumar Niasse’de Dakar’lıdır. Ben, Baye Oumar Niasse’yi Olimpik Milli Takım’dan tanıyorum. Oda beni İngiltere’de oynadığımı biliyordu. Çok fazla ortak yönümüz var” dedi.

“Beni buraya getiren İbrahima Sonko Abim’e teşekkür ediyorum” diyen Baye Oumar Niasse ise, “Çok iyi çalışıp, çok daha iyi bir futbolcu olmak istiyorum. SB Elazığ maçında iyi oyunumla gol atmak beni çok mutlu etti. Bundan sonraki maçlarda çok daha fazla gol atabileceğimi düşünüyorum. Büyük oyuncu olmak istiyorum” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.