Alt Geçitte İmza Günü

Fotoğraf: G. Hakan Koçman

Mersin’de sanatı halka buluşturmak isteyen Mersin Şair ve Yazarlar Derneği (MEŞYAD), Türkiye’de bir alt geçitte ilk defa bir imza günü düzenledi.

Mersin Şair ve Yazarlar Derneği, Mersin’de sanatı ve sanatçıyı halkla buluşturmak için çok ilginç bir etkinliğe imza attı.  Mersin’de inşası tamamlanan ve faaliyete geçen Tulumba katlı kavşağına ait Tulumba alt geçidinde, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, bir imza günü düzenledi. MEŞYAD’a üye yazarlar Mustafa Topaloğlu ile Handan Uçak Tunca’nın  yeni çıkan kitaplarının imza gününü Tulumba alt geçidinde düzenleyen MEŞYAD’ın etkinliğine pek çok sanatsever katıldı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan MEŞYAD Başkanı Mustafa Doğan,  amaçlarının sanatı halkla buluşturabilmek olduğunu söyledi.  Bu projenin aslında Mersin’de yaşayan ressam Mustafa Öztemir’in olduğunu ve yaklaşık 1 ay önce kendisinin alt geçidi bir sergi salonuna dönüştürdüğünü, kendilerinin de MEŞYAD olarak bu projeye destek verdiklerini ve bu mekanda bir imza günü düzenlemeye karar verdiklerini ifade etti. Bundan sonra imza günlerini bu mekanda yaparak, imza günlerine sadece şair ve yazarların katılımını değil aynı zamanda  vatandaşların da katılımını sağlamaya çalışacaklarını belirtti.  Doğan, bu etkinliklerin halka ulaştırılmasında da yerel  basının etkinliklerine katılımlarını beklediğini söyledi.  Mustafa Topaloğlu’nun özgeçmişinin ve Handan Uçak Tunca’nın şiirlerinin okunmasının ardından  imza günü etkinliğine geçildi.

Alt geçitten geçmekte olan vatandaşlardan Elif Söğüt alt geçitte böyle bir etkinlikle karşılaşmaktan çok memnun olduğunu çünkü hem sanatı çok sevdiğini hem de alt geçidin normalde tenha ve ürkütücü olduğunu ama böyle bir etkinliğin olduğunu bilmenin kendisinde bir güven ve rahatlama duygusu yarattığını dile getirdi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.