Gerçek Bir Reenkarnasyon Hikayesi: Küçük Bir Kızın Akıl Almaz İddiaları

Sonunda birisiyle karşılaştı ve gerçeği anladı.

Daha 3 yaşındayken bu konuda konuşmaya başlamıştı.

(Pexels / Orlando Vera)

Purnima; çok küçük yaşlarından itibaren, tütsü üretim sürecini tam olarak anlatıyordu. Anlattıkları, onun yaşındaki bir kız çocuğunun, tütsüyü kendisi yapmadan ya da tütsü üreticisi bir aileden gelmeden asla bilemeyeceği bilgilerdi.

Geçmişte Jinidasa adında bir erkek tütsü üreticisi olarak yaşadığını, kendisi doğmadan yıllar önce bir otobüsün ona çarptığını ve öldürdüğünü iddia ediyordu.

Adamın evinin yerini tarif ediyordu; hatta otobüsten kurtulmaya çalıştığını ve nasıl öldüğünü de hatırlıyordu.

Tüm bunlar küçük bir kızın bilebimesi için çok fazla gibi görünüyordu. Ama mesele şuydu ki, anlattığı adam gerçekten de yaşamıştı.

Purnima’dan yüzlerce kilometre uzakta yaşayan Jinidasa’nın ailesi, Purnima’nın iddia ettiği her şeyin doğru olduğunu onayladı ve onu, adamın reenkarnasyonu olarak gördü.

Purnima adamın ailesiyle ilk kez karşılaştığında, tüm aile üyelerini tanıdı; hatta Purnima daha küçük olmasına rağmen, Jinidasa’nın kız kardeşlerinden birini “küçük kız kardeşim” diye çağırdı.

Kız ayrıca, Jinidasa’nın ölümcül yaralarının olduğu noktada, göğsünün sol tarafında doğum lekeleri taşıyordu.

Purnima, “Aileyi görünce yeniden doğuşun gerçek bir şey olduğunu anladım” dedi.

Onlarca yıldır, küçük çocukların, geçmiş yaşamlarından canlı ayrıntılarla bahsettikleri sayısız olay rapor edildi.

Öldüğümüzde ne olduğuna dair somut bir kanıt yok ve yapabileceğimiz tek şey tahminde bulunmak. Ve bir sonraki yaşamın var olup olmadığı üzerine yapılan tartışmalar yüzyıllardır sürüyor.

Reenkarnasyon, bir kişinin ruhunun, öldükten sonra başka bir vücuda aktarılması olarak tanımlanmış, ölümden sonraki yaşam hakkında bir anlayıştır.

Ve reenkarnasyonun bir olasılık olduğuna dair kanıtlar vardır, ama düşündüğünüz şekilde değil.

(Pexels / Samuel Silitonga)

Çocuklar arasında yaygın olan belirli bir kalıp vardır – genellikle 2 yaş civarında konuşmayı öğrendiklerinde başlar ve geçmiş yaşamları hakkında konuşurlar.

Geçmiş yaşamını hatırlayan çocuklar: Real Stories (Gerçek Hikayeler) adlı kanal, bu kavram üzerine bir belgesel yaptı; röportajlar yaptılar ve bahsettikleri kişinin gerçekte var olup olmadığını belirlemek için araştırmalar yürüttüler.

Bu konuda en iyi şekilde belgelenmiş vakalardan biri, üç yaşındayken önceki hayatı hakkında konuşmaya başlayan Sri Lanka’lı bir kız olan Purnima hakkındadır.

(YouTube / Real Stories)

Virginia Üniversitesi Dergisinden bir makalede de, benzer çocuklar ve onların hikayeleri anlatılmaktadır.

Virginia Üniversitesinde bir profesörün masasında, 2.500’den fazla olası reenkarnasyon vakası dosyası bulunmaktadır.

(Peksels / Pixabay)

Profesör, Jim B. Tucker, bu tür vakaları araştırmak için onlarca yılını harcadı ve bilimin her şeyin anahtarı olduğunu düşünüyor.

Tucker, “Kuantum fiziği fiziksel dünyamızın, bilincimizin dışına taşabileceğini gösteriyor” dedi.

Bu, maddi dünyanın tamamen beyin tarafından oluşturulduğu teorisinin temelidir. Bu nedenle, bilincimiz var olan dünya ile sınırlı değildir.

Bu nedenle, öldüğümüzde bilincimiz yeni bir beyne bağlanıp yeni bir hayata başlayabilir.

Tucker’ın çalışmalarında incelenen çocukların %70’i, önceki hayatlarının kısa olduğunu ve bir trajedi ile sonlandığını söylüyor.

Ve açıkçası, bu Purnima için de geçerli.

Üzerinde çalışılan beş çocuktan biri, bir ara dönemi – ölümleri ile yeni bir hayata doğmaları arasında geçen zamanı – hatırlıyor.

Küçük çocukların böyle akıl almaz bir şey hakkında konuşmaları, insanlara reenkarnasyonun aslında gerçek bir şey olup olmadığını düşündürebilir.

Kuşkusuz, çocukların canlı hayal gücüne sahip oldukları ve bu hikayelerin tamamen onlar tarafından üretilmiş olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Ancak bu hikayelerden kaçının aslında, bu çocukların bahsettiği insanların yaşadığı ve öldüğüne dair kanıtlarla desteklenebileceği göz önüne alınırsa, aksini kim iddia edebilir?

Her iki durumda da, doğru ya da yanlış olduğunu kanıtlamaya yetecek kanıt bulunana kadar çalışmalar devam edecektir.

 

 

Yeni bilim sınırlarını keşfetmeye devam etmek için websitemizi ve Facebook’daki Epoch Times Türkiye sayfasını ziyaret edin!

Epoch Times, mevcut bilgilerimize meydan okuyan olaylar ve teoriler ile ilgili araştırmaları ve söylentileri araştırıyor. Biz, hayal gücümüzü canlandıracak ve yeni olanaklar yaratacak fikirleri araştırıyoruz. Facebook sayfamızdan, bazen tartışmalı da olabilen konular hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Haberi yazan: Joseph Gonzalez, Epoch Times

Çeviren: Hatice Atmaca, Epoch Times Türkiye

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.