Ankara’da 3 Yolcu Otobüsüne Silahlı saldırı

Epoch Times TR
Epoch Times TR

Akşam saatlerinde Ankara’da 3 yolcu otobüsüne pompalı tüfekle silahlı saldırı yapıldı. 7 vatandaş yaralandı

Bu gün saat 17:30 sıralarında çevre yolunda seyir halinde olan 3 yolcu otobüsüne silahlı saldırı yapıldı.  Ankara çevre yolu Keçiören Etlik  çıkışında seyir halinde olan 3 yolcu otobüse elinde pompalı tüfek olan bir şahıs ateş etti. Doğu illerine doğru seyahat eden yolculardan 7 sinin yaralandığı belirtildi.

Olayda yaralanan vatandaşların isimleri şöyle: Selahattin Aslan, Selçuk Yağız, Müfit Kara, Zülfü Kırmızıçiçek, Yusuf Yıldız, Büşra Yüce, Semra Aktacın.

Yolcuların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan yaralılar, ambulanslarla çeşitli hastanelere sevk edildi. Olay yerinde güvenlik önlemi alan polis ekipleri, olay yeri inceleme ve terörle mücadele şube ekiplerine haber verdi. Bölgeye gelen ekipler otobüslerde incelemelerde bulundu. Olayın faili güney çevre yolunda polis ekiplerince yakalandı.

54 AV 439, 36 FD 404, 13 DD 095 plakalı yolcu otobüslerine silahlı saldırı da bulunan failin 24 suçtan sabıkası olduğu söylendi.

Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, yolcu otobüsüne yapılan silahlı saldırının terör saldırısı olmadığını belirterek, olayda yaralanan 7 kişinin hayati tehlikelerinin bulunmadığını söyledi.

Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, yolcu otobüsüne yapılan silahlı saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Olay kesinlikle terör saldırısı değildir. Failin 24 suçtan sabıkası var. Av tüfeğiyle seyir halindeki 3 yolcu otobüsüne ateş açtı. Olay sonucu 7 kişi yaralandı. Fail güney çevre yolunda polis ekipleri tarafından alındı. Fail polisle de çatışmaya girdi. Yanında da bir çocuk ile 3 pompalı tüfek vardı. Yaralıların hayati tehlikesi bulunmuyor” dedi.

Otobüse ateş açan zanlının kasten yaralama, tehdit, cinsel saldırı ve benzeri suçlardan 24 sabıkası bulunduğu ifade edildi.

Saldırıya uğrayan otobüslerden birisinin  şoförü Zülküf Murat Üzülmez, AŞTİ’den çıkarak Diyarbakır’a gittiklerini söyledi. Seyir halindeyken 8 el ateş edildiğini belirten Üzülmez, “37 yolcum vardı. Otobüsün içinde kargaşa oldu. Gören olmamış, ne yolculardan ne de ben. 3-4 yaralımız var, hastaneye kaldırıldılar” diye konuştu. Üzülmez, yolcuların kırılan camlar nedeniyle yaralandığını anlattı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.