Annelik Estetiği Operasyonları Artıyor

Fot:ambarcioğlu.com

Doğumdan sonra kadınların vücutlarında meydana gelen deformasyonların minimize edilmesi için yapılan estetik operasyonlara annelik estetiği dediklerini belirten uzmanlar, geçen birkaç yıl içerisinde annelik estetiğinin yüzde 11 oranında artış gösterdiğini ifade etti.

Amerikan Plastik ve Estetik Cerrahi Topluluğu’na göre, annelik estetiği işlemleri geçen birkaç yıl içerisinde yüzde 11 oranında artış gösterdi.

Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel de, Türkiye’de her geçen gün anne olan kadınların bu operasyonları tercih ettiğinin altını çizdi.

“Angeline Jolie, Heidi Kulm ya da Gywneth Paltrow gibi ünlü isimler bile o inanılmaz fiziklerini anne olduktan sonra bu inanılmaz estetik operasyona borçlular” diyen Yücel, operasyonun inceliklerini anlattı.

Annelik estetiği operasyonu nedir?

Hamilelik sonrası annelerin vücutlarında meydana gelen deformasyonların minimize edildiği bir estetik operasyondur. Göğüs büyütme ya da göğüs kaldırmanın yanı sıra karın germe ve liposuction gibi operasyonları da içermektedir.

Hangi yaş grubu tercih ediyor?

Artık kadınlar 30-40′lı yaşlarda anne oluyor. Bunun sonucunda tablo ise; deforme olmuş bir vücut, sarkan memeler, şişkin bir mide ve kalçalardaki fazlalıklar olarak beliriyor. Diyet ve egzersizler işe yaramadığından, annelik estetiği daha sıkı ve fit bir vücut için yardımcı olabiliyor.

Hangi operasyonları içeriyor?

Tummy Tuck karın sıkılaştırma, liposuciton, meme ameliyatından oluşuyor. Tummy Tuck karın sıkılaştırma; karın bölgesini sıkılaştırırken, deri fazlalıklarından da kurtulmasına yardımcı olur. Deri fazlalığı çok yok ise ve sadece karın duvarında bombeleşme mevcutsa, endoskopik karın germe işlemi uygulanarak iz bırakmadan karında sıkılaşma da sağlanabilir. Liposuction, hamilelik sırasında oluşan kilolardan kurtulmak için sağlıklı ve gerekli bir yoldur. Meme ameliyatı da önemli yere sahiptir.

Operasyonlar birlikte mi yapılıyor?

Bir arada uygulanabileceği gibi, hastanın gereksinimlerine bağlı olarak ayrı ayrı da gerçekleştirilebilir. Ameliyat zamanlaması olarak genellikle süt verme işleminin bitiminden en az 6 ay sonrası uygun olarak kabul ediliyor.

Kaynak: sağlıksiteniz

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.