Anonymous Grubu A.B.D. Devleti ile Sözleşmeli olan IRC Fedaral Şirketi’ne Saldırıda Bulundu

Dijital Eylemci Organizasyonu Anonymous Operasyonlarının Logosu

 İnternet üzerinden korsan saldırılar düzenleyen bir organizasyon olarak tanınan ve Anonymous olarak  bilinen grup FBI, Amerika Savunma Bakanlığı, Amerika Adalet Bakanlığı ve diğer birçok devlet organizasyonu ile ilişkili ve devlet ile anlaşmalı bir Bilişim firması olan IRC Federal şirketine saldırıda bulundu.

Grup8 Haziran’da  IRC Federal’in web sitesini Hizmet Reddi (Dos) saldırısıyla çökertti ve aynı zamanda internet istesinin şebekesini iptal etti. Grup siber saldırıda metin yayınlayan bir internet sitesi olan PasteBin üzerinden açıkladıkları bilgiyi de yayınladılar.

Açıklamalarında şunlar yer aldı: “Bugün biz başka bir devlet ile anlaşmalı Bilişim firması olan IRC Federal’in sahiplenilmesini açıklıyoruz. Onların sistemlerine, zavallı windows kutularına sahip olarak  nükleer atıklar bıraktık, veritabanlarını ve özel e-mail adreslerini düşürdük ve profesyonel görünen web sitelerinin maskesini düşürdük.”

Yayınladıkları açıklama korsanlar, çeşitli devlet sözleşmelerini, kalkınma planlarını, içişlerine ait belgeleri ve FBI tarafından hazırlandığı görünen “ Özel Kimliklerin Modernizasyonu (SIM) Projesi” adındaki ve grubun iddiasına göre “Amerika Birleşik Devletleri’ne ve onun müttefiklerine karşı ciddi risk oluşturabilecek” kişilerin kimliklerini açığa çıkarmayı hedefleyen bir projeyi ele geçirdiklerini belirttiler.

Açıklama aynı zamanda  Anonymous’un  “DOJ için parmakizi alma sözleşmelerini, askeriye için biyometri geliştime prosedürlerini ve “Ulusal Nükleer Güvenlik Yönetimi için Nükleer Silahlar Tesisi’ni” buldukları da yer alıyor.

Bu saldırı korsan kampanya olan ve AntiSec Operasyonu olarak bilininen seri saldırıların en sonuncusu. Operasyon ilk olarak Anonymous ve LulzSec adlı başkabir korsan grubun ortak çabası ile 20 Haziran’da başladı. Her iki grupta nihai amaçlarının devlet ile “hemen ve sürekli savaş” olduğunu ve bu konuda istekli olan her hacker ve hacker grubu ile işbirliğine açık olduklarını yazdı.

 Operation AntiSec adı atlında gerçekleştirilen saldırılar şu anda kadar Amerika, İngiltere, Türkiye, İspanya, Brezilya, İtalya, Zimbabwe, Mosman Belediyesi, Tunus devletlerinin internet siteleri ile Sony, Apple, Fox News, AT&T ve Viacom gibi şirketlerin internet sitelerini kapsıyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.