Antalya İki Mevsimi Birden Yaşadı

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Karlı ve soğuk havanın etkisini göstermeye başladığı yurt genelinde, Antalya’da bir kısım vatandaş denize girip güneşlenirken, bir kısım vatandaş ise sezonun ilk karının düştüğü Tahtalı Dağı zirvesinde karın keyfini çıkardı.

Tüm yurt soğuk ve karlı hava etkisine girerken, Antalya’da güneşli bir gün yaşandı. Hava sıcaklığının 19 derece ölçüldüğü kentte deniz suyu sıcaklığı ise 20 dereceydi. Güneşin ısıttığı kentte vatandaşlar, dünyaca ünlü Konyaaltı sahiline akın etti. Sahilde bazı vatandaşlar güneşli havayı fırsat bilerek denize girdi. Bazı vatandaşlar da yürüyüş yaparak, güneşlenerek güzel havanın tadını çıkardı.

Antalya’da Aralık ayında böyle bir hava bulmanın mükemmel olduğunu söyleyen Davut Yılmaz, “Harika bir gün yaşıyoruz. Memleketlerin en güzeli diyebiliriz. Aralık tatilini aratmayacak bir havanın olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

Ailesi ile sahile balık tutmaya gelen Ali Ersen ise, Antalya’nın güzel bir şehir olduğunu söyledi. Ersen, “Doğu illerinde ve Antalya’nın yüksek yerlerinde kar olmasına rağmen biz burada balık tutuyoruz” diye konuştu.

TAHTALI DAĞI ZİRVESİ BEYAZA BÜRÜNDÜ

Antalya’nın alternatif turizm merkezlerinin en önemli noktalarından birisini oluşturan ve her yıl binlerce yerli ve yabancı misafiri ağırlayan Tahtalı Dağı zirvesine sezonun ilk karı düştü.

2 bin 365 metre yüksekliğindeki zirve, kar yağışıyla beyaza boyanırken, teleferik ile zirveye çıkanlar da kar keyfini yaşama imkanı buldu. Fırsatı kaçırmayan çocuklar, kartopu oynayarak kardan adam yaptı.

İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.