Aras Kargo, ‘Sezonluk Şube’ Modeliyle Yüzde 220 Büyüdü

ANTALYA

Aras Kargo Antalya Bölge Müdürü Burhanettin Ergat’ın ev sahipliğinde gerçekleşen, Aras Kargo yöneticileri, çalışanları ve müşterilerinin de katıldığı toplantıda konuşan Evrim Aras, “Antalya’da, sektörel denge ve talepleri çok iyi okuyarak bölgedeki yapılanmayı ve iş yapış şeklini esnetmeye çalışıyoruz. Bu yaz ilk kez uyguladığımız ‘sezonluk şubeler’ uygulaması bize büyük bir başarı getirdi.” diye konuştu.

‘Sezonluk Şubeler’ uygulaması kapsamında sadece nisan-ekim aylarında açık olan şubelerin olduğunu açıklayan Aras, bunu yaygınlaştırmayı amaçladıklarını dile getirdi. Söz konusu çalışmanın Türkiye’de bir ilk olduğunu açıklayan Aras, “Belek ve Side’de açtığımız bu şubelerle amaçladığımız kalite ve müşteri memnuniyetini yakaladık. 2011 yılında farklı turizm merkezlerinde müşterilerimizin beklentilerini karşılayacak farklı uygulamaları geliştireceğiz.” dedi.

Antalya Bölge Müdürlüğü’nün Antalya, Isparta ve Burdur illerinde toplam 32 şube, bir transfer merkezi ve 314 personelle hizmet sunduğunu dile getiren Evrim Aras, kuryelerin vizyonuna da önem verdiklerini belirtti. Şirketin bu kapsamda Aras Akademi’yi kurduğunu dile getiren Aras, söz konusu çalışmayla kapsamlı bir eğitim platformu oluşturacaklarını ifade etti. Öncelikle kuryeleri eğiterek geleceğin liderlerini Aras Kargo çalışanları arasından seçip yetiştirmeyi hedeflediklerini açıklayan Aras Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aras, “2010 yılı sonuna dek 5 bin çalışan eğitilecek, 2012 yılına kadar 10 bin çalışanın eğitimi tamamlanacak.” şeklinde konuştu.

Türkiye’de ilk kez Antalya Bölge Müdürlüğü’nde kadın sürücü kurye uygulamasını başlattıklarına da değinen Aras, özellikle Kundu-Lara ile Kemer bölgelerinde bayan sürücü kuryeler istihdam ettiklerini söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.