Avrupalılar Teknoloji Kulübü’ne Hayran Kaldı

Kocaeli Valiliği, İzmit Sabancı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen program çerçevesinde Kocaeli’ne gelen İtalya merkezli Science Education European Platform (SEEP) üyeleri, Bilim Teknoloji Kulübü (BTK)’ne hayran kaldı.

İtalya, Malta, Yunanistan, Romanya, Polonya, İspanya, Almanya ve Kıbrıs’tan toplam 32 uzman ve öğretmen katıldığı gezide misafirler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı BTK’nın yapısına ve deney düzeneklerine hayranlıklarını vurguladı. Yaklaşık 3 saat boyunca BTK’da kalan ve fen bilimlerinde uzman isimlerden oluşan SEEP üyelerine BTK Müdürü Fatih Sünbül tarafından bilgi verildi. Daha sonra ziyaretçi gruba deneyler ve gösterimler yapıldı. Fen ve teknoloji alanında farklı eğitim yaklaşımları ve yöntemleri kullanan ve bu alandaki tecrübelerini ve değişik eğitim metotlarını anlatan BTK yetkilileri, misafirlerle bilgi ve fikir paylaşımında bulundu.

Öte yandan Bilim Kulübü’nde birçok çalışma uygulamalı olarak gerçekleştiriliyor. Özel seçilmiş düzeneklerin bulunduğu bilim laboratuvarında temel bilimler uygulamalı olarak deneylerle keşfediliyor. Teknoloji atölyesi konseptiyle robotik, elektronik ve bilişim gibi teknoloji, tasarım ve mühendislik uygulamaları yapılıyor. Ziyaretçilere ve öğrencilere, çeşitli ilginç bilimsel gösteriler yapılıp, bunların bilimsel mekanizması anlatılarak gösteri salonunda bilim temalı tiyatro aktiviteleri de sunuluyor. Şehrin merkezi noktalarında festivaller ve sergiler düzenleyecek olan Bilim Kulübü, Kocaeli çapında proje yarışmaları da düzenleniyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.