Ayşe Kulin İzmirli Okurlarıyla Buluştu

Ayşe Kulin okurlarıyla buluştu
Konak Belediyesi ve Kalem Kültür Derneği’nin düzenlediği ‘Yazarlar İzmir için Okuyor’ etkinliğinin beşinci buluşması gerçekleşti. “Bora’nın Kitabı” adlı son romanıyla Ayşe Kulin, Konak Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür ve Sanat Merkezi’nde okuyucuyla buluştu. Devlet eski Bakanı Işılay Saygın’ın da takip ettiği ‘Yazarlar İzmir için Okuyor’a özellikle kadınlar yoğun ilgi gösterdi.

Yazar Gülşah Elikbank’ın sunumuyla gerçekleşen etkinlikte Ayşe Kulin, Bora’nın Kitabı adlı eserinden satırları İzmir için okudu. Kitabın kahramanı Bora’nın kırsalda geçen çocukluk yıllarından ve İstanbul’daki hayatından kesitler okuyan Kulin, büyük alkış aldı. Okuyucularıyla hoş bir sohbete imza atan yazar, tüm soruları içtenlikle yanıtladı. Kitapların da insanlar gibi kendi kaderleriyle doğduğunu söyleyen Ayşe Kulin, “Yazar size bir kelimesi, bir cümlesiyle bile dokunabiliyorsa, o kitap başarıya ulaşmış demektir. Bora’nın Kitabı eşcinsel bir çocuğun gelişimini, duygularını anlatıyor. Giderek muhafazakarlaştığımız bir gerçek. Herkesin kendimiz gibi olmasını istiyoruz. Toplum olarak kendimize ayna tutup bakmamız gerekiyor. Önce kendimizle yüzleşelim” diye konuştu.

Etkinlikte, Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, kültür ve sanatın önemini bir kez daha vurguladı ve şöyle konuştu: “Ayşe Kulin’i dinlemek, onu yaşamak çok keyifli. Salonları böyle coşkulu gördükçe ne kadar güzel bir şey yaptığımızı düşünüyorum. Her zaman söylediğim gibi, kültür ve sanatın aydınlığını yaşamın dokularına ne kadar katarsak, o kadar çağdaş bir topluma ulaşırız.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.