Aziz Yıldırım’a Tahliye Yok

Aziz Yıldırım’a Tahliye Yok

Futbolda ‘Şike Davası’na bakan İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi ara kararını açıkladı. Mahkemenin kararına göre tutuklu yargılanan Fenerbahçe asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Sivasspor başkanı Mecnun Otyakmaz, Bülent Uygun, Mehmet Yenice, Ömer Ülkü, Cemil Turan ve Coşkun Çalık suç vasfının değişme ihtimali göz önüne alınarak tahliye edildiler. Mahkeme heyeti duruşmayı 26 Mart Pazartesi gününe erteledi. Metris’ten tutuklular dün saat 05.30’da tahliye oldular. Yakınları tahliye olanları büyük bir sevinç gösterisiyle karşıladılar.

 Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Asbaşkan İlhan Ekşioğlu ve Mali İşler Müdürü Tamer Yelkovan’ın da aralarında bulunduğu 16 tutuklu sanığın; kuvvetli suç şüphesi gösteren olguların bulunması, delilleri karartma ihtimalinin bulunması, koruma tedbirlerinin uygulanmasının yeterli olmayacağından tutukluluk hallerinin devamına oybirliği ile hükmetti.

Futbolcu Emanuel Emmenike, Korcan Çelikay, Tayfur Havutçu, Ümit Karan, Serdar Adalı ve Göksel Gümüşdağ’ın da aralarında bulunduğu 33 tutuksuz sanığın bir sonraki celsede savunmalarının alınması için hazır bulunmalarına karar verildi.

 Tutuklu sanıklardan Olgun Peker’in 2010-2011 yılları arasındaki yurt dışına çıkış tarihlerinin öğrenilmesi için Emniyetten yazı yazılmasını kararlaştıran mahkeme heyeti İstanbul 13. Ceza Mahkemesi’nde ve Ergenekon davası’nda gizli tanık olarak dinlenen Poyraz’ın beyanlarının bir örneğinin mahkemeye gönderilmesine karar verdi.

Fenerbahçeli taraftarlar Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın tahliye edilmemesine tepki göstererek Çağlayan Adliyesi’nin önünde gösteri yaptılar. Fenerbahçe taraftarlarını dağıtmak için Çevik Kuvvet biber gazı ve tazyikli suyla müdahalede bulundu.

 Anahtar kelimeler: Şike davası,Şekip Mosturoğlu,Aziz Yıldırım, Fenerbahçe,Çağlayan Adliyesi, Ergenokon Davası

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.