Barcelonalı futbolcular, THY reklam filminde rol aldı

İSTANBULBarcelona’nın futbol yıldızları, Türk Hava Yolları’nın (THY) yeni reklam filminde rol aldı. Film 15 Nisan’dan itibaren 70 ülkede gösterime girecek. Dün gece oynanan Real Madrid-Barcelona karşılaşması sırasında ilk kez Türkiye’de gösterilen reklam filmi önümüzdeki haftadan itibaren tüm dünya televizyonlarında yayınlanacak.

THY’nin yeni jeneriği ve mottosu “We are Turkish Airlines, We are Globally Yours” ile yeni simgesi kırmızı küreleri ilk defa bu reklam filminde kullandı. Çekimleri tamamlanan reklam filminde Messi, Ibrahimovic, Xavi, Iniesta, Puyol, Victor Valdez, Pieqe gibi dünyanın en değerli futbolcuları rol aldı.

Yönetmeni İspanyol Marco Grandia, görüntü yönetmeni Gabor Dea olan reklamın müziğini Sertap Erener, bestesini ise Nil Karaibrahimgil yaptı. Altı gün süren reklam filminin çekimleri Barcelona ve İstanbul’da gerçekleştirildi. Barcelona futbol takımı futbolcularının tam kadro katıldığı çekimler sırasında Barcelona Teknik Direktörü Guardiola, Türk baklavasını kendi elleriyle futbolculara yedirdi. Yerli ve yabancı 286 kişinin görev aldığı film, 15 Nisan’dan itibaren CNN International, BBC, Euronews, Al Jazeera, CNBC, Euronews, Eurosport gibi kanallar başta olmak üzere 70 ülkenin ulusal ve yerel kanallarında gösterime girecek.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.