Başbakan Erdoğan, Barroso İle Görüşmesini Değerlendirdi

SEULBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, G-20 zirvesi çerçevesinden bulunduğu Güney Kore’nin başkenti Seul’de gazetecilere AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso ile yaptığı görüşmeyi değerlendirdi.  

 
Görüşmede Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne (AB) katılım müzakerelerini ele aldıklarını ifade eden Başbakan Erdoğan, Türkiye’nin şu anda çok daha iyi bir konuma geldiğinin de ilerleme raporunda yer aldığını kaydetti.
 
Erdoğan şöyle devam etti: “Müktesebatın gereği olarak da Türkiye çalışmalarını özellikle daha da ilerletti. Tabi ki olması gereken bazı konuları zaten raporda da görüyoruz. Ama Türkiye dünden bugün çok daha iyi bir konumda. Yarın, daha da iyi bir konumda olacak. Bunları da aramızda değerlendirdik. Kıbrıs konusu üzerinde de durduk. Kendisi Kıbrıs’la ilgili özel bir çalışmayı ayrıca yürütecek. Brüksel’e daveti oldu. Demin kendilerini yeniden göreve seçilmesi sebebiyle Türkiye’ye davetim oldu. Zaten ben de yakın bir süre içerisinde bir Brüksel seyahati yapacağım. Orada bu konuları etraflıca görüşeceğiz.”

 

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.