Başbakan Erdoğan’dan İmralı Görüşmeleri Sinyali

Başbakan Erdoğan,  ATV-A Haber ortak yayınında İmralı görüşmelerinin tekrar başlayabileceği sinyalini verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ATV-A Haber ortak yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Programa Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdal Şafak ve Sabah Gazetesi Yazarları Süleyman Yaşar ile Mahmut Övür katıldı.

 Programda, Oslo’daki görüşmelerin konuya bir nokta koymak olduğunu söyleyen Başbakan Erdoğan, karşı tarafta daha önce Strasburg’daki görüşmelerde olduğu gibi ‘bu işi bitirmeden çıkmayacağız’ kararlılığı olmadığını çünkü karşı tarafta karar vericinin çok fazla olduğunu söyledi.  Siyasi kanatla müzakereyi bitirmenin de kendilerinden kaynaklanmadığını söyleyen Başbakan Erdoğan; “Dağdaki teröristle, parlamentodaki milletvekilleri sarmaş dolaş olunca bunun ülkedeki yansıması nasıl olur? Şimdi biz aynı zamanda ülkeyi yönetiyoruz ama siyasetçiyiz, bunun halkımın üzerindeki genel izlenimi nedir, bunu ölçmek durumundayız” dedi.  Yüzde 90 civarında araştırmalarda bu konuyla ilgili tepkilerin geldiğini belirten Erdoğan, “Şimdi biz siyasette müzakere diyoruz, onlar inadına gidiyor dağdaki ile öpüşüyor, merhaba dedik diyorlar. Nasıl bir merhabaysa bu artık, madem sen siyasetini yapacaksın gel onu yap ne işin var onlarla” dedi.

OLAY YİNE İMRALI’YA GİDEBİLİR

Konuşmasının devamında, bakanların BDP  eşbaşkanları ile defalarca görüştüklerini söyleyen Başbakan Erdoğan, artık siyasi uzantılarının hiçbir fonksiyonlarının kalmadığını, kendisinin görüşmeden kaçmadığını ama artık BDP’nin elinde kullanabilecekleri kozları ve yetkileri kalmadığını,  bu yüzden olayın yine İmralı’ya gidebileceğini söyledi.

(Kaynak: haberler.com)

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.