Başbakan Erdoğan’dan Ses Kaydı Açıklaması

Seçim öncesi gerçekleşen bu olayları ” Alçakça, hayasızca, edepsizce montaj yapıp servis ediyorlar” diyerek değerlendiren Başbakan Erdoğan Partisinin grup toplantısında şunları söyledi:

”Bildiğiniz gibi dün akşam kendi kurguladıkları dublajını da kendilerinin yaptıkları bir piyesi servis ettiler. Eteğinizdeki taşı dökün diyorum. Alçakça, hayasızca, edepsizce montaj yapıp bunu servis ediyorlar. Uydurun da uydurmanın da bir ahlakı, edebi var. Bu kadar da olmaz. Aynı şekilde biz de bu teknolojiyle farklı bir şekilde size izleteceğiz. Teknolojinin nereye geldiğini görmeniz açısından önemli. Senaryo yazmak zor bir şey değil. Yapılan Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı’na alçakça bir saldırıdır. Recep Tayyip Erdoğan’a değil Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na yapılmış haince bir saldırıdır. Kimsenin yanına bırakmayız ve bırakmayacağız. Edepsizce saldırarak gündemi değiştirmeye çalışıyorlar. Bu tuzağa düşmeyeceğiz.”

İnternet aracılığıyla servis edilen ses kayıtları ile ilgili, Başbakanlık sitesinde yayınlanan basın açıklaması ise şöyle:

“Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu arasında bir telefon görüşmesi olduğu iddiası eşliğinde, bu akşam internet aracılığıyla servis edilmiş olan ses kayıtları, ahlaksızca bir montaj ürünü olup tümüyle gerçek dışıdır. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’nı hedef alan bu kirli tezgâhı kuranlardan hukuk içinde hesap sorulacaktır.”

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.