Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Bir Hafta Daha İstirahat Edecek

Erdoğan'ı aile üyeleri dışında sadece Meclis Başkanı Cemil Çiçek ile ABD Başkan yardımcısı Joe Biden ziyaret etmişti.

26 Kasım’da sindirim sistemi ameliyatı geçiren başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 29 Kasım’da taburcu olup Üsküdar Kısıklı’daki evinde dinleniyordu. Başbakanın mesaisine 5 Aralık Pazartesi günü toplanacak olan Bakanlar Kurulu’na başkanlık ederek normal mesaisine başlaması bekleniyordu. Son alınan kararla Başbakan’ın bir hafta daha evinde istirahat etmesi kararlaştırıldı.

Erdoğan’ı aile üyeleri dışında sadece Meclis Başkanı Cemil Çiçek ile ABD Başkan yardımcısı Joe Biden ziyaret etmişti.Başbakan bu gün de enfeksiyon kapma riskine karşı ziyaretçi kabul etmedi.

Başbakan’ın Üsküdar Kısıklı’daki evinin önü bu gün de ‘geçmiş olsun’ demek için gelen vatandaşlar tarafından ziyaretçi akınına uğradı.Başbakanın konutunun bulunduğu sokağın girişine konulan şeffaf bir kürsü üzerine konulan ve dileyenlerin ‘geçmiş olsun’ mesajlarını yazdığı deftere bu gün de vatandaşlar mesajlarını yazdılar. Zaman zaman uzun kuyrukların oluştuğu defter bu gün dolunca yenisiyle değiştirildi.

Başbakanın evinin çevresinde geniş güvenlik önlemlerinin alındığı gözlemlendi. Konutun yaklaşık 400 metre uzağında bulunan İŞPARK’a ait helikopter alanında Sağlık Bakanlığı’na bağlı ambulans helikopter bekletiliyor.

 Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinden yapılan açıklamada Başbakan’ın 10 Aralık’ta Katar’ın başkenti Daho’da yapılacak Dünya Medeniyetler İttifakı’na gideceği duyuruldu.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.