Beşiktaş Bébé’ye 1 Milyon Euro Verdi ve Aldı

Getty Images / Laurence Griffiths

Beşiktaş Jimnastik Kulubü Manchester United Futbol Kulubü oyuncusu olan “Bébé” lakaplı Tiago Manuel Dias Correia’yı 2011-2012 sezonu için kiralaması konusunda anlaşma sağlandı. Beşiktaş bir sezonluk kira bedeli olarak Manchester United F.C.’ye 1 milyon Euro verecek.

Peki Bébé Kimdir:

Tiago Manuel Dias Correia (Bébé) (d. 12 Temmuz 1990, Agualva-Cacém), forvet mevkiinde görev yapan Portekizli futbolcu.

Bébé Portekiz de yetimhanede büyüdü, sokaklarda büyüyen Tiago Manuel Dias Correia’ye Portekizce bebek anlamına gelen ve  ağabeyi tarafından Bébé adı verildi. Foca Bosnalı kasabasına 2009’da Avrupa Sokak Futbol Festivalinde Cais takımında oynaması için davet edildi. Bébé 6 maçta 40 gol attı. Bu turnuvadan sonra dikkatleri üzerine çekti.

Bébé Portekiz İkinci Ligi takımlarından Estrela da Amadora tarafından 2009 yazında amatör bir turnuvada oynadıktan sonra keşfedildi ve sözleşme imzalandı. Bu kulüpte kendini gösteren Bébé 26 maçta 4 gol attı.

Estrela da Amadora takımından sonra Vitória de Guimarães tarafından 2010 yazında 9.000.000 € karlışığında beş yıllık sözleşme imzaladı. Ancak kulüpte resmi bir maç oynamadan transfer söylentileri çıktı ve İngiltere takımlarından Manchester United’a transfer oldu.

Bébé, Vitória de Guimarães kulübüne transferinden yalnızca beş hafta sonra Manchester United kulübüne 7.400.000 £ karşılığında transfer oldu.11 Ağustos 2010 tarihinde, Profesyonel kariyerine başladıktan 1 yıl sonra dünyanın en büyük kulüplerinden birine transfer olmuş oldu.

Bébé ile Real Madrid ve Benfica kulüpleri de ilgilenmişti. Bébé’, Manchester United teknik direktörü Ferguson’a, Portekiz Millî Futbol Takımı teknik direktörü Queiroz tarafından tavsiye edilmiştir. Bébé, Ferguson’un izlemeyip aldığı ilk futbolcu oldu.

 

 

 

 

 

(Bébé kimdir )Kaynak: http://tr.wikipedia.org

Yoruma kapalı.