Beşiktaş’tan Cezalara Flaş İtiraz

bjk ahmet nur cebi

Beşiktaş Spor Kulübün’den, PFDK’nın açıkladığı cezalara, yönetim kurulunu temsilen İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi tarafından basın toplantısı ile flaş açıklama geldi. Açıklamada bu cezaların yanlış bir karar olduğu ve Beşiktaş’a zarar verilmek istendiğinden bahseden Çebi cezalara itiraz edileceğini belirtti. Ayrıca,  hakemlerin maçtaki gerilimin artmasında büyük rol oynadığını da belirtti.

İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi’nin BJK internet sitesinden alınan açıklamasının tam metni;

PFDK’nın açıkladığı bu karar ile suç işleyenler değil, olayın asıl mağduru olan kulübümüz ve milyonlarca taraftarımız haksız yere cezalandırılmıştır.

Oysaki taraflı tarafsız tüm spor kamuoyu bu olayların gerçek mağdurunun Beşiktaş olduğunun bilincindedir.

Maçın hakeminin tartışmalı bir kararı sonucu tamamlanamayan karşılaşmada, hükmen mağlup ilan edilerek zaten cezalandırılan Beşiktaş’ımız, PFDK’nın bu haksız kararıyla ikinci kez cezalandırılmıştır.

Sayın TFF başkanı diyor ki “ben Beşiktaş taraftarını tanırım, o sahaya atlayanlar Beşiktaşlı değil” ….. Öyleyse bu ceza kime verilmiştir, neden verilmiştir?

Karşılaşmayı, Türkiye ligi seyirci rekorunu kırarak, bir şenlik havası içerisinde izleyen 80 bine yakın biletli Beşiktaş taraftarı belirli provokasyonlar neticesinde olay çıkartan 80-100 kişiye kurban edilmektedir.

Sayın bakanımız bugün yaptığı açıklamada, olaylara karışmayan taraftarların olayın tarafı haline getirilmemesi gerektiğinin altını çiziyor… Oysa bu kararla bırakın olayın tarafı haline getirmek, milyonlarca Beşiktaş taraftarı cezalandırılıp, mağdur edilmektedir.

Beşiktaş jimnastik kulübü derbi öncesi yasalar çerçevesinde üzerine düşen her türlü güvenlik önlemini almıştır.

Beşiktaş jimnastik Kulübü’ne bağlı kolluk kuvvetleri yoktur. Bir provokasyonu önceden haber alarak önleyecek istihbarat birimleri yoktur.

Beşiktaş jimnastik kulübü tarafından verilmiş tek bir bedava bilet yoktur. Bu konuda çizgimiz de tavrımız da nettir.

Yine sayın bakanımızın bugünkü açıklamasında bahsettiği gibi kulübümüz olaylarla ilgili her türlü suç duyurusunda bulunmuştur.

Kulübümüz yasal tüm girişimleri yapmıştır ve bu ayrık otlar camiamızdan temizlenene kadar kanunlar çerçevesinde mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir…. Bu mücadele, bizlere bu konuda tek yürek olarak destek veren tüm camia mensuplarımızın ortak mücadelesidir.

Provokasyonu sadece saha dışında arayanlar, stadyumda ve TV başında karşılaşmayı izleyen milyonlarca sporseverin gözü önünde “yeşil sahada sergilenen” provokasyonu inkar edemezler.

Karşılaşmanın hakeminin maçın ilk dakikasından son dakikasına kadar verdiği çelişkili kararlarla gerilimin artmasında başrol oynamıştır.

Rakibimiz Galatasaray’ın futbolcusu Melo, sportmenliğe asla yakışmayacak tavır ve davranışlarıyla bu gerilimin diğer başrolünü paylaşan isim olmuştur.

Hatırlanacağı gibi, bu hakemin ve bu futbolcunun geçmişte de Beşiktaş karşısında benzer vukuatları mevcuttur.

Yönettiği hemen her Beşiktaş maçında tartışmalı kararlarıyla gündeme oturan bir hakemin, böylesine önem derecesi yüksek bir karşılaşmaya hangi nedenle atandığı ise merak konusudur.

“lige mükemmel bir giriş yapan ve oynadığı futbolla taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan beşiktaş’ın önü kesilmek mi istenmiştir” diye düşünmeden edemiyoruz?

Başkan ve yönetim kurulu olarak büyük bir fedakarlıkla, bizlere ait olmayan hataların bedelini ödeye ödeye beşiktaş’ı aydınlık günlere taşırken, başarımızın, başkalarının başarısızlığını gözler önüne sereceğinin telaşı mıdır bu?

Açıkça ifade etmeliyim ki, önümüzü kesmeye kimsenin ama kimsenin gücü yetmeyecektir.

Bu başarılı gidiş sürdükçe, zaman gecesini gündüzüne katarak beşiktaş’a hizmet eden bizleri haklı çıkaracaktır.

Gözlemci raporlarının da abartılı hazırlandığı ve gerçekleri yansıtmaktan uzak olduğu gözümüzden kaçmamıştır.

20 milyon taraftarıyla 110 yıllık bir camiayı haksız yere cezalandıran bu karara karşı gerekli her türlü itirazı yapacağız.

Şerefimizle oynayıp hakkımızla kazanarak önümüzü kesmek isteyen her türlü güce sahada da cevap vereceğiz.

Ancak ve ancak tahkim kurulu’nun bu cezayı bütünüyle kaldırmasıyla vicdanlar temizlenecektir.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.