Beşiktaş’tan CAS Kararı Açıklaması

cas

Tromso galibiyetinden sonra, CAS tarafından 2013-2014 sezonunda UEFA Avrupa Ligi’ne katılmamasına karar verilen Beşiktaş Spor Kulübü’ internet sitesinden konuya ilişkin yazılı açıklama geldi.

Resmi internet sitesinden yapılan açıklama:

Kulübümüzün CAS’ın kararına ilişkin açıklamasıdır:

Rakibi Tromso karşısında Şerefiyle oynayıp Hakkıyla kazanan ve tur atlayan Profesyonel Futbol Takımımız’ın Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi CAS tarafından iletilen karar neticesinde 2013-2014 sezonunda UEFA Avrupa Ligi’ne katılamayacak olması camiamızı derinden üzmüştür.
Bu karar; Yönetim Kurulumuz’un, teknik ve idari kadromuzun, futbolcularımızın ve takımımızın arkasındaki itici güç muhteşem taraftarımızın, emeklerinin heba olması anlamını taşıdığından üzüntümüzü bir kat daha arttırmıştır.
Camiamızı maddi olduğu kadar manevi olarak da ağır bir bedel ödemek zorunda bırakan bu kararla, büyük camialarda görev üstlenen
kişilerin, görevleri sürecince ne derece hassas ve dikkatli davranmaları gereğinin önemi daha da iyi anlaşılmaktadır.
Kulübümüzün 110 yıldır olduğu gibi bundan sonra da faaliyet gösterdiği her branşta, Şerefiyle ve Hakkıyla mücadelesini sürdürüp layık olduğu başarılara imza atacak olması tek tesellimizdir.
Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.
Beşiktaş JK
Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.