Biden, ‘Bence Rus Lider Bir Katil’

ABD’nin yeni başkanı Biden, 20 Ocak’tan bu yana ilk kez Rusya’yı doğrudan hedef aldı ve Moskova’nın bedel ödeyeceğini söyledi. 

20 Ocak’ta ABD başkanlık koltuğuna oturan Demokrat Joe Biden, yaklaşık iki ay sonra Rusya hakkında sert açıklamalarda bulundu.

Moskova’nın ABD seçimlerine müdahale etmesi nedeniyle bir bedel ödeyeceğini vurgulayan Biden, “Rusya lideri Vladimir Putin’in bir katil olduğunu düşünüyorum” dedi. ABD Başkanı ayrıca Putin’in söz konusu bedeli kısa sürede ödeyeceğinin altını çizdi.

ABC News sunucusu George Stephanopoulos’a konuşan Biden, başkanlık koltuğuna oturur oturmaz Putin’le yaptığı telefon görüşmesine ilişkin detaylar paylaştı.

Rusya’nın ABD’nin seçimlerine karıştığına dair iddialarını yalanlamasının ardından konuşan Biden, “Putin, seçimlere karıştığı için bedelini ödeyecek” dedi.

Biden, “Bence, Rusya’nın lideri Putin bir katil” ifadesini kullandı. Biden ABC kanalında kendisine yöneltilen Putin’e nasıl bir bedel ödetileceği sorusuna ise “Yakında göreceksiniz” yanıtını verdi.

Öte yandan Biden, “Ben onu görece iyi tanıyorum. Benim deneyimlerine göre yabancı liderlerle anlaşırken en önemli şey karşındaki adamı tanımaktır” dedi.

Biden yine de ortak çıkarlarının olduğu yerde birlikte çalışmanın mümkün olduğunu söyledi.

TRUMP: BİZİM ÜLKEMİZ ÇOK MU MASUM

ABD eski Başkanı Donald Trump, 2017 yılında bir muhabirin Putin için “Ama o bir katil” demesi üzerine ise “Bizde de çok katil var. Ne sanıyorsunuz? Bizim ülkemiz çok mu masum” ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.