Bitlis’te Zırhlı Polis Aracına Saldırı: 5 Polis ve 3 Vatandaş Yaşamını Yitirdi

Bitlis’te 5 polis memuru terör saldırısına kurban gitti. Bitlis’in Güroymak ilçesinde PKK’lı teröristlerin yoldan geçen polis aracına düzenlediği bombalı saldırıda 5 polis memuru şehit oldu. Olay yerinden geçen 3 kişi yaşamını yitirirken, 3 kişi de yaralandı.

Bitlis- Güroymak Karayolu’nun 5. kilometresindeki Kolbaşı mevkiinde saat 15.45 sıralarında gerçekleşen bombalı saldırıyı daha önceden planlayan teröristler araç trafiğinin yoğun olduğu asfalt yoldaki menfezden yararlanarak yerleştirdikleri tahrip gücü yüksek bombayı, polise ait zırhlı araç geçerken uzaktan kumandayla infilak ettirdiler. Patlamanın şiddetiyle havaya uçan zırhlı araçtaki 5 polis yaşamını yitirdi. O sırada olay yerinden geçmekte olan kamyonette bulunanlardan 2 yaşındaki bir kız çocuğu ile babası ve bir kişi yaşamını yitirdi. Patlamada yaralanan 4 kişi de olay yerine sevk edilen ambulanslarla Bitlis Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Olaydan sonra bölgeye sevk edilen güvenlik güçleri saldırıyı gerçekleştiren teröristleri yakalamak için operasyon başlattı. Cumhurbaşkanı 5 polis memurunun şehit olduğu, 3 sivilin yaşamını yitirdiği saldırı ile ilgili Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz’dan bilgi aldı.

 Yine bu gün Mardin’de askeri konvoya saldırı düzenlendiği ve 1 kişinin yaralandığı haberi geldi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.