Boğaziçi; “Bizler Terörist Değil Aydınlık Yarınlarız”

Boğaziçili öğrenciler, Erdoğan’ın kendilerine kullandığı ‘terörist’ tabiri üzerine, “Bizler bu ülkenin geleceğiyiz. Terörist değil aydınlık yarınlarız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talebiyle Eski AKP milletvekili aday adayı Prof. Dr. Melih Bulu’nun rektörlüğe atanmasını protesto eden Boğaziçili öğrenciler için Erdoğan,  “Siz öğrenci misiniz, yoksa rektörün odasını işgale kalkışan terörist misiniz?” şeklinde yorumda bulunmuştu.

Boğaziçili öğrenciler bu çıkışın üzerine, “Bizler bu ülkenin geleceğiyiz. Terörist değil aydınlık yarınlarız. Sadece biz değil tüm gençler, bu ülkenin aydınlık yarınlarıyız. İktidarın yanlış politikalarına direniyoruz” şeklinde yanıt verdi.

Öğrencilerin eylemleri sırasında “Atanmış Değil Seçilmiş Rektör İstiyoruz! #Boğaziçirektörseçimiistiyor” pankartı görüldü.

Gerçekleştirilen bi röportajda, Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi B.Y: “Bizlere terörist denilmiş. O zaman bu durum, bu ülkenin en iyi teröristlerini seçen bir sınav yapıyorlar anlamına geliyor. Çünkü bu üniversiteye yerleşenler üniversite sınavında ilk 100’de ilk 300’de yer alan öğrenciler. Bizler teröristlik içeren bir eylem düzenlemedik. Herhangi bir şekilde saldırıya geçmedik. Bizlere terörist demek oldukça saçma. ” şeklinde konuştu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.