Boğaziçi Üniversitesi’nde Falun Dafa Tanıtımı

Türkiye’nin saygın üniversitelerinden biri olan Boğaziçi Üniversitesi’nde, 8 Haziran 2014 tarihinde düzenlenen mezunlar gününde Falun Dafa qigong uygulamasının tanıtımını yapıldı.

Falun Dafa, hem beden hem de zihin gelişimine odaklanan bir qigong uygulamasıdır. Uygulamanın temeli, evrenin en yüksek nitelikleri olan Zhen-Shan-Ren‘e (Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü) asimile olmayı hedeflemektedir. Beş takımdan oluşan huzurlu ve kolayca öğrenilebilen egzersizleri günlük yaşamla birleştirir. Falun Dafa’nın ana kitabı olan “Zhuan Falun”, insanların fiziksel sağlığa, içsel barışa ve güce kavuşarak yaşamı daha zinde ve huzurlu karşılayabilmesine yardım eden bir rehberdir.

IMG_1861_v2

Boğaziçi Üniversitesi’nde sabah erken saatlerde başlayan tanıtımda egzersizler ve meditasyon uygulaması akşam 20:00’ye kadar gösterildi ve broşürler dağıtıldı.

Falun Dafa’ya mezunlar, öğrenciler, aileleri ve mezunlar gününe katılan sponsor firmalar yoğun ilgi gösterdi. Boğaziçi Üniversitesi’nin Güney Kampüsünde gerçekleşen mezunlar gününe 7.000 kişi katıldı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.