Bu Kazadan Yara Almadan Kurtuldu

Resim: Getty Images

PEKİN– Çin’de akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Ülkenin güneyindeki Wenzhou şehrinde dört yolda aniden trafik ışıklarından geçen bir kamyonete çarpan ve 360 derece takla atan bir motosikletli gencin burnu bile kanamadı.

Olay, doğudaki Zhejiang eyaletinin Wenzhou şehrinde yaşandı. Profesyonel bir jimnastikçi gibi çarpışma anında takla atarak ayakları üzerine düşen Çinli genç, çevredekilerin hayran bakışlarına sahne oldu. Kazanın ardından geriye gelen ve olayı polise bile bildirmeyen Çinliye çevredekiler ‘jimnastik adam’ diye hitap etmeye başladı. Çin’deki internet video sitelerine düşen ve 21 Haziran akşamı oluştuğu anlaşılan kaza saniye saniye polis kameraları tarafından görüntülendi.

Görüntülerde kazanın ardından olay yerine gelen iki kişinin, Çinli genç ile kısa süreli sohbet yaptığı görülüyor. Adı öğrenilemeyen Çinli genç, polisin olay yerine gelmesinden önce parçalanmış motosikletini bırakıp kaza mahallinden uzaklaşıyor. Yerel gazetenin haberine göre, Çinli genç halen ortalıkta yok. Kamyonetin Mei isimli sürücüsü ise polise olayın nasıl geliştiğini anlattı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.