Buika Konserinde Kürtçe Şarkıya Tepki

Kaynak: İKSV websitesi

18. İstanbul Caz Festivali kapsamında Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda sahne alan sanatçılardan biri Aynur Doğan Kürtçe şarkılar söylediği sırada olay çıktı.

Besteci, gitarist ve aldığı beş Latin Grammy’siyle İspanya’nın en saygın sanatçılarından biri Javier Limón’un bir albüm projesi olan “Mujeres de Agua” yani “Suyun Kadınları” adlı konserde Akdenizli usta kadın sanatçılar bir araya geldi. Ünlü ses Buika, La Shica, Sandra Carrassco, Gkykeria ile aynı sahneye çıkan sanatçı Aynur Doğan, Kürtçe şarkı söylediği sırada seyircilerden tepki aldı.

Seyirciler Aynur Doğan’ı yuhalamaya başladı. Bir seyirci “Şehitler ölmez” diye bağırdıktan sonra diğer seyirciler de protestoya katıldı. Sahneye minder fırlatıldı. Yoğun protesto üzerine Aynur Doğan şarkıyı yarıda keserek sahneden inmek zorunda kaldı.

Konser, ünlü ses Buika’nın sahneye çıkması ile devam etti. Ancak bazı seyirciler bu sefer kendi aralarında gerginlik ve tartışma yaşadı. Bir grup protestocu İstiklal marşı söyleyerek konser yerini terk etti. Ünlü prodüktör Javier Limón ise ara ara espriler yaparak seyircileri yatıştırmaya çalıştı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.