Burhaniye’de Sel Bir Kişinin Ölümüne Neden Oldu

Burhaniye’de sel

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde meydana gelen selde yaşlı bir kadın hayatını kaybetti. İlçenin pek çok yerinde alt yapıyı tahrip eden sel, büyük hasara yol açtı.

Burhaniye’de dün gece meydana gelen selde, Öğretmenler Mahallesi Kümeevler mevkisinde bahçe evlerinde oturan vatandaşlar mahsur kaldı. Hasar gören evden dışarı çıkan Mehmet Günsoy (40) ve eşi Nuray Günsoy (38) ile oğulları Hüseyin Günsoy (14) kendilerini kurtarırken, aynı evde kalan 73 yaşındaki Kadriye Çakır ise sel sularına kapıldı. Belediye ekipleri selden kurtulan vatandaşları olay yerinden uzaklaştırırken, Kadriye Çakır’ı aramaya başladı. Belediye görevlilerinin kayıp kadını arama çalışmaları sabaha kadar devam ederken, arama çalışmalarına saat 07.00’de olay yerine gelen Balıkesir İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri de katıldı. Yaşlı kadının cesedi, yaklaşık 6 saat sonra 2 kilometre uzaklıktaki İskele Mahallesi Ali Çetinkaya Parkı’nın köşesinde bulundu.

Kaymakam Ali Uslanmaz, Belediye Başkanı Fikret Akova ve İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz da çalışmaları takip etti. Hasar tespit çalışmalarına başlanacağını bildiren Başkan Akova, “Bu yıl aşırı yağış var. Önceki gün metrekareye 98 kilo yağmur düşmüştü. Bugün çok daha fazla olduğunu zannediyorum. Bugüne kadar can kaybı da olmamıştı. Bugün bir teyzemizi kaybettik, üzgünüz. Çok ciddi hasar var. Evlerin çoğunun bodrum katları sularla doldu. Ekiplerimiz seferber oldu. Hasar tespit çalışmalarına da hemen başlanacak” dedi.

Öğretmenler Mahallesi’nde yaşanan olayın ardında ilçenin içinden geçen Karınca deresinde suların hızla yükselmesi, belediye görevlilerini alarma geçirdi. Zabıta ekipleri deredeki suyun yüksekliğini kontrol ederken, iş makineleri de sabaha kadar hiç durmadı. Karınca deresindeki taşma tehlikesine karşı saat 04.00 de yapılan anonslarla vatandaşlar uyarıldı. Dere kenarında bulunan Öğretmenler Mahallesi ile Ören Mahallesi’ndeki vatandaşların su baskınlarına karşı dikkatli olmaları istendi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.