Can Bonomo Eurovision Şarkı Yarışmasında Finalde

Can Bonomo  ‘Love Me Back’ adlı parçasıyla adını finale yazdırmaya başardı.

Can Bonomo finalde

Türkiye Azerbaycan’da 57’ncisi düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması‘nda Can Bonomo‘nun’ Love Me Back ‘adlı parçasıyla finale kaldı.

46 ülkede yayınlanan yarışmada ülkelerden gelen oylarla ikinci yarı final grubundan finale kalan 10 ülke belirlendi.

Türkiye  ilk 10’na  Love Me Back  adlı parcasıyla finale katılmaya hak kazandı. Altın bileti Türkiye’nin almasıyla Crystal Hall, bayram yerine döndü.

Türkiye ile birlikte finale Sırbistan, Makedonya Cumhuriyeti, Malta, Ukrayna, İsveç, Estonya, Norveç, Bosna-Hersek ve Litvanya çıktı.

İlk olarak Eurovision 2008’in galibi Rusya temsilcisi Dima Bilan tar eşliğinde, 2007’nin birincisi Sırbistan temsilcisi Marija Serifoviç balaban, 2009’da Eurovizyona gönülleri fetheden Aleksander Rıbak kemança, 2010’da zafere ulaşan Almanya temsilcisi Lena ise saz ve davul eşliğinde sahne alarak şarkılarını söyledi.

Son olarak sahneye çıkan Eurovision 2011’in galipleri Azerbaycan temsilcileri Nigar-Eldar ikilisi izleyicilere son beş yılda kazanan şarkıları dinleme fırsatı sundu.

57. Eurovision Şarkı Yarışması’nın 26 Mayıs’ta yapılacak finalinde 1 ve 2. yarı finalden katılacak 10’ar ülke ile finale doğrudan katılan İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, Almanya ve evsahibi Azerbaycan temsilcileri sahne alacak.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.