Eurovision’da Can Bonomo Yedinci Oldu

Eurovision’da Can Bonomo İlk 10’a Girerek 2013’te Direk Olarak Yarışabilecek

Azerbeycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirilen 57. Eurovision Şarkı yarışmasını İsveç kazandı, Can Bonomo ise yedinci oldu. Baştan beri favori gösterilen İsveç adına yarışan Loreen’in  “Euphoria” şarkısı 372 puanla birinci oldu. İkinci Rusya, üçüncü Sırbistan, dördüncü ise ev sahibi Azerbeycan oldu.

Katılımcı 42 ülkenin oylama yaptığı finalde Türkiye’yi ‘‘Love Me Back’’ şarkısıyla temsil eden Can Bonomo 112 puanla 7. oldu. 18. sırada sahneye çıkan Türk ekip salonda dakikalarca alkışlandı. Puanlama sırasında salondaki Azeriler Türk ekibine gelen her puanı alkış ve tezahüratlarla karşıladı.

Türkiye’ye puan veren ülkeler şu şekilde: İngiltere, Norveç ve İsrail’den  1 puan, Danimarka’dan  2 puan, Romanya, Avusturya, İsviçre ve Macaristan’dan 3 puan, Bosna-Hersek’den 4 puan, San Morino ve Fransa’dan 5 puan, İsveç’den 6 puan, Belçika, Bulgaristan ve Gürcistan’dan 7 puan, Malta, Makedonya, Hollanda ve Almanya’dan 8 puan, Arnavutluk’dan 10 puan ve Azerbeycan’dan 12 puan, toplam 112 puan aldı.

Oylamada Türkiye ise şu şekilde: Macaristan’a 1, Malta’ya 2, Yunanistan’a 3, Romanya’ya 4, Arnavutluk’a 5, İsviçre’ye 6, Rusya’ya 7, Makedonya’ya 8, Bosna-Hersek’e 10, Azerbaycan’a 12 puan verdi.

Yarışmanın şov bölümünde Azerbeycan Devlet Başkanı Haydar Aliyev’in damadı da olan Azerbeycan’ın Tarkan’ı Emin Ağalaroy şarkı söyledi. Azerbeycan folklöründen örneklerin yer aldığı görkemli açılış gösterisi de büyük ilgi gördü.

Anahtar Kelimeler: Eurovision,Can Bonomo,Türkiye

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.