CHP Genel Merkezi Önünde Silah Sesleri

chp

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP Merkezi önünde havaya ateş açıldığını ve olayda can kaybı ve yaralanma olmadığını duyurdu.

Ankara’da CHP Genel Merkezi önünden geçen siyah renkli bir otomobilden 5 el ateş açıldığı konusunda Tekin Bingöl şunları söyledi:

“Partimizin Genel Müdürü ile görüştüm. Maalesef, bu akşam üstü saat tam 19.00 civarlarında, plakası bilinmeyen bir araç, Genel Merkezimizin önünden geçerken 5 adet kurşun sıkıldığını söyledi. Arkadaşlarımız Emniyet’e başvurmuşlar. Bu saatlerde, şu anda emniyet mensupları kameralardan aracın kime ait olduğunu, kimler olduğunu inceliyorlar. Önümüzdeki saatlerde kimlerin olduğunu hep beraber görmüş olacağız.”

“Siyah renkli bir aracın arka koltuğundaki birisi 19.15 sularında camı açıp 5 el ateş ediyor. Sıradan bir olay gibi de değerlendirmek istemiyoruz ama sakinliğimizi muhafaza edeceğiz. Bu tür saldırılar bizi yıldırmaz Zerre kadar geri adım attırmaz. Emniyet mensupları  bu olayı 24 saat içerisinde çözeceklerini ifade ettiler.”

Polislerin olayı 24 saat içinde çözeceklerini belirten Bingöl, ilk belirlemelere göre binaya isabet etmediğini söyledi. Bingöl, güvenlik kameralarının görüntülediği aracın, Anadolu Bulvarı üzerinde hızla uzaklaştığını belirtti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.