CHP İlçe Teşkilatını Kayyum Yönetecek

HATAYCHP İskenderun ilçe teşkilatına mahkeme kararı ile üç kişilik kayyum ataması yapıldı. CHP İskenderun eski ilçe başkanı Nihat Karpuz’un genel merkez tarafından görevinden alınmasının ardından Karpuz, İskenderun 2. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde dava açmıştı. Başvuruyu değerlendiren mahkeme, CHP yönetimine üç kişilik kayyum heyeti atadı. Genel merkez tarafından görevlendirilen Zeki Çıkan ve yönetimi CHP ilçe başkanlığı görevini üç aya yakın bir süredir yürütüyordu. Avukat Gazanfer Dik, Bülent Bozdoğan ve Celal Kılıç’tan oluşan kayyum heyetini CHP İlçe Başkanı Zeki Çıkan ile Genel sekreteri Semir Çıtanak karşıladı.

 Parti binasında açıklama yapan Avukat Gazanfer Dik, “CHP bize emanet edildi. Biz de partiyi yapılamayan kongresini yaptırmak üzere çalışmalar yapacağız ve partide görüşmelerimiz olacak. En kısa süre içerisinde partimizi kongreye götürmek, partimizde barış kardeşliğin oluşması için çaba sarf edeceğiz ve partimizi 30 gün içerisinde kongreye götüreceğiz.” diye konuştu.

Kayyum görevlileri partinin liste ve gerekli evraklarını ilçe yönetiminden devraldıktan sonra çalışmalara başladı. CHP İskenderun İlçe Başkanı Zeki Çıkan ise parti binasında yaptığı konuşmasında, “Hukuka saygılıyız. Kayyum heyetinin atanmasıyla birlikte bir kongre süreci yaşayacağız. Hiç kimse bu icralık olaydan dolayı telaşa kapılmasın. CHP tüm örgütü ile tek yürek tek vücut olarak çıkacaktır ve kazanan yine CHP olacaktır.” dedi.

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.