CHP Kadınları Anadolu Yollarında

CHP Kadınları

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan ve arkadaşları, ‘CHP Kadınları Anadolu Yollarında’ sloganıyla kadına şiddet, terör olayları, kadının siyaset üzerindeki etkisi gibi konularda il örgütleriyle buluşmak üzere Türkiye turuna çıktı.

‘CHP Kadınları Anadolu Yollarında’ projesi hakkında bilgi veren Hilal Dokuzcan, şöyle konuştu: “Yaptığımız çalışmanın temeli güçlü kadın örgütü ve CHP kadın örgütünün etkin olması yönündeki çalışma prensiplerini paylaşmaktır. Bu kapsamda 7 bölgeyi geziyoruz. Çalışmamızı üç ana başlıkta topladık. Birincisi kadın örgütü içerisinde Türkiye genelinde kadın profilimiz çıkarmak, kadınlar arasında birlik ruhunu artırmak ve bölgeler arası tanışma ve birlikte hareket etme hedefini taşıyoruz. İkinci önemli hedef seçimler öncesi yerel ve genele özgü kadın politikaları oluşturmak, üçüncü hedef CHP kadın örgütünün Türkiye kadınlarıyla buluşmasını sağlamaktır.”

Ana olmanın bu coğrafyada ne kadar önemli olduğunu bildiklerini anlatan Dokuzcan, şunları söyledi: “Yaptığımız çalışma şu anki siyasi gündemin sertleşen ve şiddetten yana olan diline karşı bir kadın sesinin Anadolu coğrafyasından yükselmesini istiyoruz. İnsanlık iki kanatlı kuştur. Sağ kanadı erkekler sol kanadı kadınlar. Dolayısıyla bütün kadınlar solcudur. Biz bunu hatırlatacağız ve dengeyi oluşturacağız.”

Suriye ile Türkiye arasında siyasi gerilime neden olan Akçakale olayından sonra bu ilçeye gittiklerini kaydeden Dokuzcan, oradaki kadınların savaş istemediğini, oğullarını, kardeşlerini kaybetmek istemediğini söyledi. Dokuzcan, sözlerine şöyle devam etti: “Akılcı olmak çok önemli. Yaptığımız Akçakale çalışmasında ülkenin şiddeti körükleyen, dindar gençlik yetiştirmek isteyen yapıya karşı sevgi dolu kadın örgütünün olması gerektiğini saptadık ve bu yapı CHP kadınlarından gelecek.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.