Çin’de Ölü Sayısı Artıyor

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Çin’in Tianjin şehrinde petrol depolama istasyonunda yaşanan patlama sonrası ölü sayısının 44’e yükseldiği, 60’ı ağır olmak üzere en az 520 kişinin de yaralandığı belirlendi.

Çin’in Tianjin şehrinde bulunan petrol depolama istasyonunda şiddetli bir patlama meydana geldi. Yetkililer, bölgede bulunan binaların camlarının kırıldığı şiddetli patlama nedeniyle ölü sayısı 44’e yükseldiğini ve 60’ı ağır olmak üzere 520 kişinin de yaralandığı bildirdi. Yaralıların tedavi edilmek üzere çevrede bulunan hastanelere sevk edildiğini kaydeden Çinli yetkililer, patlamanın neden kaynaklandığının henüz belirlenemediğini ifade etti.

Patlamanın ardından çok sayıda arama kurtarma ekibinin bölgeye sevk edildiğini de hatırlatan yetkililer, söndürme çalışmalarına katılan itfaiye erlerinden 12’sinin hayatını kaybettiğini, 36’sına ulaşılamadığını ve 33’ünün de diğer yaralılarla birlikte hastaneye kaldırıldığını aktardı. Yetkililer, bin itfaiye erinin ve 140 itfaiye aracının patlamanın meydana geldiği depolama alanında gerçekleştirilen çalışmalara katıldığını da söyledi.

Çin’de bir yıl önce de yedek parça üreten bir fabrikada meydana gelen patlamada da 75 kişi yaşamını yitirmişti.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.