Cindoruk: Türkiye İyi Yönetilmiyor

ANTALYADemokrat Parti (DP) Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, 1923’te ortak kurulan Cumhuriyet’i AK Parti’ye kaptırdıklarını iddia etti. DP Lideri Hüsamettin Cindoruk, partisinin Antalya Dedeman Otel’de yapılan il kongresine katıldı. AK Parti’yi eleştiren Cindoruk, Türkiye’nin iyi yönetilemediğini savundu. Cindoruk, 1923’te ortak kurulan Cumhuriyet’in AK Parti tarafından değiştirildiğini iddia etti. Cindoruk, Türkiye’de olumsuz gelişmeler yaşandığını ve Cumhuriyetin AK Parti’ye kaptırıldığını ileri sürdü.

Türkiye’nin 8 yıllık AK Parti döneminde geriye gittiğini savunan Cindoruk, “2002 yılında Türkiye’de terör yoktu. Bastırılmıştı. Ama bunların döneminde terör büyüdü. Terör örgütünün lideriyle müzakere eden bir hükümet. Ondan medet bekleyen bir başbakan. Her gün terör örgütünün eylemsizlik kararı almasını bekleyen bir başbakan. Ergenekon adı altında uydurma bir dava ile devletimizin en değerli paşalarını, milletimizin sevgili bilim adamlarını, gazetecilerini hapishanelerde yatıyor. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nu bir anayasa değişikliği ile kendisine bağlayan bir iktidar. Anayasa Mahkemesi’ni karar veremez hale getirecek atamalar yapan bir Cumhurbaşkanı var.” diye konuştu.

Cindoruk, 2011’deki seçimlere hazırlandıklarını da kaydetti. ‘Bir mıh bir nalı, bir nal bir atı, bir at gün gelir ülkeyi kurtarır.’ atasözünü hatırlatan Cindoruk, DP’nin üye sayısını artırarak büyümesi gerektiğini ifade etti. Cindoruk, atasözünde olduğu gibi kazanılan her üyeyle kıratın da Türkiye’yi kurtaracağını iddia etti.

Öte yandan, DP Antalya il kongresinde iki aday yarışıyor. Mevcut il başkanı Mahmut Çil ile İbrahim Özcan tarafından hazırlanan listeler için 511 delege oy kullanacak.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.