Çocuk Esirgeme Kurumundan Çocuk Kaçırıldı

Fotoğraf İHA
Fotoğraf İHA
Bahçelievler’deki Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan 3 gün önce silah zoruyla 2 yaşında bir çocuk kaçırıldı.

Zanlılar Tekirdağ’da bir villada yakalanırken, küçük çocuğun 3 ay önce de anne ve babası tarafından bu kişilere satılacağı ihbarının ardından Çocuk Esirgeme Kurumu’na yerleştirildiği bildirildi.  Henüz 2 yaşında olan Yağmur’un yaşadığı dram 3 ay önce başladı. İddialara göre, Tülin G. ve Şahin K.’nın, yasak aşk sonucu dünyaya gelen kızları Yağmur’u, Senem K. ve Ramazan K.’ya satacakları ihbarı polisi harekete geçirdi. Bunun üzerine ihbarı değerlendiren polis ekipleri, Senem K. ve Ramazan K.’yı gözaltına alırken, küçük Yağmur’u ise Bahçelievler’deki Çocuk Esirgeme Kurumu’na yerleştirdi.

Yaşanan bu olaydan sonra soruşturma sürerken serbest kalan Ramazan K. ve Senem K., küçük Yağmur’u almak için tekrar harekete geçti. Bahçelievler’deki Çocuk Esirgeme Kurumu’na gelen Ramazan K. ve Senem K., çocuğu görme bahanesi ile içeri girdi. Bu sırada iddiaya göre Ramazan K., yanındaki silahı çıkararak güvenlik görevlilerine doğrulttu ve küçük Yağmur’u alarak beyaz bir araçla olay yerinden ayrıldı.

Bahçelievler’deki Çocuk Esirgeme Kurumu’nda yaşanan kaçırma olayının ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler harekete geçti. Önce Ramazan K.’nin kullandığı aracın plakasını tespit eden ekipler, daha sonra çevredeki illerle bağlantıya geçerek, aracın peşine düştü. Olayda kullanılan otomobilin Tekirdağ’a giriş yaptığının belirlenmesi üzerine İstanbul’dan yola çıkan ekipler, Tekirdağ’da geniş çaplı bir araştırma yaptı.

Araç son olarak Süleymanpaşa semtinde bir villanın önünde tespit edildi. Villaya operasyon yapan ekipler, olaya karışan Ramazan K. ve Senem K.’yi yakınlarının villasında küçük Yağmur’la birlikte buldu. Ekiplerin bu çalışması ise kameralar tarafından da görüntülendi. Küçük Yağmur’u kucağında tutan Senem K., ağlayarak çocuğu vermek istemezken, ekipler şüphelileri gözaltına aldı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.