Çocuklarımızın Açlık Grevlerinde Ölmesini İstemiyoruz

Nusaybinli kadınlar basın açıklaması yaptı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde bir araya gelen kadınlar, cezaevlerinde süren açlık grevlerine dikkat çekmek amacıyla basın açıklaması yaptı.

Aralarından Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökkan ve BDP İlçe Başkanı Ayten Kahraman’ın da olduğu grup, Barış Parkı’nda toplandı. Grup adına açıklama yapan BDP İlçe Başkanı Ayten Kahraman, “Çocuklarımızın açlık grevlerinde ölmesini istemiyoruz. Bütün dünyaya sesimizi duyurmak istiyoruz. Bizi sağır, dilsiz, görmemezlikten gelmeyin. Biz coplarla, gaz bombalarıyla terbiye ediliyoruz. Biz hakkımızı istiyoruz. Vicdanı olan her insan bu çağrılara kulak vermelidir. Bütün devlet yetkililerine sesleniyoruz. Ölümlere sessiz kalmayın. Biz ölümlere sessiz kalmayacağız. Tüm dünya sezimizi duymalı. Çocuklarımız ölüm kıskacında” dedi.

Kahraman’ın açıklamasından sonra Trabzon Cezaevi’nde bulunan yeğeni Veysi Biçen ve arkadaşlarının taleplerini dile getiren Sultan Özel, devlet yetkililerinin ölümlere sessiz kaldığını ileri sürdü. Açıklamadan sonra 10 dakikalık oturma eylemi yapan grup daha sonra sessiz bir şekilde dağıldı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.