Cudi Dağı’nda Şehit Olan Özel Hareket Polisi 6’ya Yükseldi

Cudi Dağı’nda Şehit Olan Özel Hareket Polisi 6’ya Yükseldi

Şırnak’ta devam eden operasyonda şehit olan özel hareket polisi sayısı 6’ya yükseldi.2 Asker 10 güvenlik görevlisi de yaralandı. 7 PKK’lı terörist öldürüldü. Emniyet Genel Müdürlüğü Şırnak’taki operasyonda şehit olan polislerin isimlerini açıkladı. Başpolis Memuru Kadir Can,Polis Memuru Cihat Akaya, Polis Memuru Recep Topaloğlu, Polis Memuru Arif Mamış, Polis Memuru Selim Arslan ve Polis Memuru Mustafa Erdoğan.

İlkbaharın gelmesiyle kırsaldaki faaliyetlerini artıran terör örgütüne karşı sürdürelen operasyon bu gün de devam ediyor. Operasyon bölgesine helikopterlerle takviye timler sevk ediliyor. Cudi Dağı’nın Silopi İlçesi kesimindeki Çağlayan ve Tuşimiya Vadisi’nin Dereli Mevkii’nde bir grup PKK’lının hareket halinde olduğunun tespit edilmesi üzerine Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’ndan kalkan Kobra helikopterler teröristleri yoğun ateş altında bombaladı.

Bölgeye Skorsky helikopterleriyle jandarma ve polisin özel hareket timleri indirildi. Bir taraftan da Kobra helikopterlerinin ateşinden kaçmaya çalışan teröristler takibe alındı. Kalabalık olan PKK’lı grupla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada dün Özel Hareket Tim’inde görevli 5 polis memuru şehit düşmüştü. Gece boyunca silah seslerinin gelmeye devam ettiği bölgede çatışma sabah tekrar şiddetlendi. Bu gün kü çıkan çatışmada Özel Hareket Tim’inde görevli 1 polis memurunun daha şehit olduğu haberiyle birlikte çatışmada şehit olan polislerin sayısı 6’ya çıkmış oldu.

Hava destekli operasyonda teröristlerden 7’si ölü ele geçirilirken; 2’si asker 10 güvenlik görevlisi de yaralandı. Operasyon bölgesine helikopterlerle yeni güvenlik timleri sevk edilirken, bölgede şiddetli çatışmaların devam ettiği kaydedildi.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar ile birlikte uçakla Diyarbakır’a geldi. Operasyonla ilgili bilgi alan bakan Şahin ve yanındakiler, şehit olan 6 polis memuru için Şırnak’a 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’nda düzenlenecek cenaze törenine katılmaya gittiler.(Vatan Gazetesi)

 Anahtar Kelimeler: PKK, Cudi Dağı, Özel Hareket Polisleri,İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Kadir Can, Cihat Akaya, Recep Topaloğlu, Arif Mamış, Selim Arslan veMustafa Erdoğan.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.