Cumhurbaşkanı  Erdoğan Alibeyköy’de  Cevahir Haliç AVM’nin Açılışına Katıldı

 

erdogan

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yastık altındakileri TL’ye çevirinCumhurbaşkanı Erdoğan, “Niçin yastığının altında bu karşılığı olmayan parayı saklayacaksın. Gelin bunu milli paramıza çevirelim. Milli değerlere sahip çıkacağız ya dem bu dem, zaman bu zaman, gelin dolarınızı euronuzu TL’ye çevirin” dedi.

“Rabbim zihniyeti engelli olanlardan bizi ve tüm insanlığı korusun”

Konuşmasının başında Dünya Engelliler Günü’nü hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suriye’de, Irak’ta, Myanmar’da, engelli olmaya namzet yavrularımızın süren savaşlardan kurtulmak suretiyle çektiği çilelerin son bulmasını rabbimden niyaz ediyorum. Engelli kardeşlerimiz spor, sanat, siyaset, iş dünyası gibi pek çok alanda büyük başarılara imza atıyorlar. Engelleri aşma noktasında azim ve kararlılıkları ile hepimize örnek oluyorlar. Biz de son 14 yılda attığımız adımlarla engelli kardeşlerimizin yaşamlarını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Yapılanları yeterli görmüyoruz. Sürekli kendimizi yenileyerek kardeşlerimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Rabbim zihniyeti engelli olanlardan bizi ve tüm insanlığı korusun” diye konuştu.

Uzun zamandır Türkiye’de yapılan binaların betonun ve demirin soğukluğuna mahkum edildiğini vurgulayan Erdoğan, “Çocuklarımız toprağın yeşiline ve gökyüzünün mavisine hasret büyüyor. Bu yapılar aynı zamanda insani münasebetleri de öldürüyor. Açılışını yaptığımız binanın ziyaretçilerine, içerisine gün ışığının girdiği rahat bir ortam sunmasını kıymetli buluyorum. Şu teknoloji bu havayı buraya katıyor. Bu tercihleri için de Cevahir ailesini tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

15 Temmuz’da tankla, topla, F 16’larla teslim alınamayan Türkiye’ye ekonomik sabotajlarla diz çöktürülmeye çalışıldığını belirten Erdoğan, “Son üç yıldı ekonomik kriz kozunu sürekli tedavüle sokmaya çalışıyorlar. Eli kanlı çetelere, insan kılığındaki katil sürülerine bile umut bağladılar. Yıllardır koyunlarında besledikleri FETÖ, PKK, YPG, DEAŞ gibi terör örgütlerini kendilerini ifşa pahasına üzerimize salmaktan çekinmediler. 6-7 Ekim olaylarında olduğu gibi siyasetçi görünümlü piyonlarını kullanarak etnik milliyetçilik üzerinden sokakları terörize etmeye çalıştılar. 30 yıldır sırtını sıvazladıkları terör örgütü, kendi açtığı çukurlara gömüldü. DEAŞ ise Suriye’de kaçacak delik arıyor. Allah’ın izni ile onların da işini orada bitireceğiz. FETÖ’nün tüm inlerine girildi. Bu sinsi örgütün 40 yıldır özenle gizlediği o kirli yüzü sadece Türkiye’de değil, dünyada ifşa oldu. Şu anda Amerika’da TUSKON kapanma ile karşı karşıya. Çünkü bunlar gidecek yer bulamayacak. Gittikleri yol yol değil. Onun için bitecekler, tükenecekler” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.