Cumhurbaşkanı Erdoğan Kısıklı’da Konuştu

erdogan-kısıklı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kısıklı’da vatandaşlara seslendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kısıklı’da toplanan yüzbinlerce insana seslendi. İşte o konuşmanın satırbaşları:

  • Hiç endişeniz olmasın, ne diyoruz her zaman, biz sadece Rabb’imizin karşısında eğiliriz. Başka hiçbir yerde bize eğilmek yok. İşte 208 şehidimiz var, hepsini defnettik ama bilesiniz ki bu halka son değil, bunun devamı da olacak. Zaten biz bu yola böyle çıktık, böyle koyulduk. Ne dedik, kefenimizi giydik bu yola böyle çıktık.
  • Biz inanıyoruz ve üstünüz. Hiç şüpheniz olmasın. Şu anda Türkiye’nin dört bir yanında, her yerde bu tablo var. Bugün bu akşam arkadaşlarımızla bir değerlendirme toplantısı yaptık. Bu saate kadar toplantımız sürdü.
  • Bu sıradan bir mesele değil. Bu bir mesele, bu bir vatan meselesi. Bu vatan meselesinde, bu ne idüğü belirsizlere biz bu ülkemizi bırakmayacağız.
  • Sayın Başbakan söyledi, ben de söylüyorum: Türkiye demokratik bir hukuk devletidir. Siz halkı görmemezlikten gelemezsiniz. Halkın böyle bir talebi varsa, bunun görüşüleceği yer neresidir? Parlamentodur. Bu alçakların bombaladığı parlamentoda inşallah görüşülmek suretiyle, inanıyorum ki parlamentodaki siyasi partiler bu konudaki en isabetli kararı alacaktır. Ben bunu onaylarım.
  • Gencecik yavrularımızın tanklarla, toplarla şehit edildiği bir ülkede biz siyasiler olarak eğer buna sessiz kalırsak ebedi alemde bunun hesabını veremeyiz. Bugün ABD’de, Rusya’da, Çin’de, dünyanın değişik ülkelerinde idam var mı? Sadece AB üyesi ülkelerde yok.
“MGK’DAN SONRA ÖNEMLİ BİR KARAR AÇIKLAYACAĞIZ”
Çarşamba Milli Güvenlik Kurulu’nu toplayacağız. MGK’dan sonra önemli bir karar açıklayacağız.
GÜLEN’İN İADESİ
Bu hafta ABD’den iadesini isteyeceğiz.
Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.