Cumhurbaşkanı’na Hakarete Ev Hapsi Cezası

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Sosyal medya hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Erkan K., savcılığın itirazıyla elektronik kelepçeli ev hapsiyle cezalandırıldı.

Edirne’nin İpsala ilçesinde yaşayan ve seslendirme sanatçılığı yaptığı öğrenilen Erkan K., Dağlıca’daki terör olayları sonrası Facebook hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik küfür ve hakaret içerikli yorumları nedeniyle polis ekiplerince gözaltına alınmıştı. İpsala İlçe Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alınan Erkan K.’nın ifadesinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

SAVCI İTİRAZ ETTİ ELEKTRONİK KELEPÇELİ EV HAPSİ GELDİ
Edirne’nin İpsala İlçesinde ikamet eden Erkan K., kendisine ait Facebook hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sinkaflı ve hakaret içerikli paylaşımı nedeniyle İlçe Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alındı. Tutuksuzluk yargılanmak üzere serbest bırakılan Erkan K., savcılık itirazının ardından tekrar gözaltına alındı. Çıkarıldığı mahkemece tutukluluk istemiyle yargılanan Erkan K. denetimli serbestlik kapsamında süresiz olarak elektronik kelepçeli ev hapsi cezasına çarptırıldı.

“İŞE GİDİP PARA KAZANMAM GEREK AMA GİDEMİYORUM”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle elektronik kelepçeli ev hapsi cezasına çarptırılan Erkan K., mahkeme heyetinin verdiği karara çok şaşırdığını belirterek, “Mahkeme serbest kaldığım olayla ilgili itiraz üzerine bu kez de elektronik kelepçe ile ev hapsi verdi. Kararı duyduğumda çok şaşırdım. Şimdi bütün gün evimde televizyon izleyerek vakit geçiriyorum. Şaşkınım, böyle bir ceza beklemiyordum. İşe gidip para kazanmam gerek ama gidemiyorum. Seslendirme ve reklam çekimlerim var, evden çıkamıyorum” dedi.

İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.