Darüşşafaka’dan burslu eğitim imkanı

AĞRIDarüşşafaka eğitim kurumları, babası hayatta olmayan, maddi imkansızlıklar nedeniyle iyi eğitim fırsatı bulamayan öğrencilere, ilköğretim 4. sınıftan itibaren liseyi bitirinceye kadar tam burslu ve yatılı İngilizce eğitim veriyor.
Darüşşafaka Eğitim Kurumları Gelişim Koordinatörü Ahmet Çakaloz, 30 Mayıs 2010 tarihinde yapılacak Darüşşafaka Giriş Sınavı öncesinde Ağrı’da tanıtım toplantısı düzenledi.
Hürriyet İlköğretim Okulu’nda düzenlenen toplantı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Toplantıda konuşan Darüşşafaka Eğitim Kurumları Gelişim Koordinatörü Çakaloz, 2010-2011 eğitim öğretim yılında eğitim kurumlarında okuyacak öğrenciler için 30 Mayıs’ta sınav yapılacağını belirterek, sınav öncesinde hem okulun, hem de sınav sisteminin tanıtımını yaptıklarını ifade etti. Darüşşafaka’nın 1873 yılından bu yana babası hayatta olmayan, maddi imkansızlıklar nedeniyle iyi eğitim fırsatı bulamayan öğrencilere, ilköğretim 4. sınıftan itibaren liseyi bitirinceye kadar tam burslu ve yatılı İngilizce eğitim verdiğini anlatan Çakaloz, üniversiteyi kazanan öğrencilere de burs verilmeye devam edileceğini söyledi.
Öğrencilerin ve velilerin ulaşım giderinin Darüşşafaka tarafından karşılandığını vurgulayan Çakaloz, Ağrı’yla birlikte 20 merkezde gerçekleşecek Darüşşafaka Giriş Sınavının 30 Mayıs’ta Van Atatürk İlköğretim Okulu’nda yapılacağını sözlerine ekledi.
Toplantıya, öğrenci velisi olarak katılan ve konuşma yapan Kültür Turizm İl Müdürü Muhsin Bulut, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 137 yıldan beri eğitime verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Toplantıya, Milli Eğitim Müdürü Turgut Koçak, okul idarecileri, öğretmenler ve veliler katıldı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.