Digiturk 22 Web Sitesini Kapattırdı

Digitürk İnci Sözlüğü Kapattırdı

Digitürk avukatları içlerinde inci sözlük web sitesininde bulunduğu 22 siteyi kapattırdı. Fot:incicaps.com

Türkiye Spor Toto Süper Futbol Ligi yayın haklarının sahibi olan Digitürk 29.11.2011 tarihinde Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı başvuru ile, maçları internet üzerinden izinsiz olarak yayınlayan içlerinde inci sözlük web sitesinin de bulunduğu 22 sitenin mahkeme kararıyla kapatılmasına neden oldu.

Sözlükler arasında popüler bir yere sahip olan inci sözlüğün mahkeme kararı ile kapatılması pek çok platformda tartışma konusu olacağa benziyor. Digitürk‘ün bu kararın alınmasını kolaylaştırmak için özellikle nöbetçi mahkemeye başvurduğunu bu sebeple kararın kolay alındığı savunulmakta.

Editörün notu:

Türkiye internet yayıncığına resmen başladığı 1993 yılından bu yana bu alanda en hızlı ilerleyen ülkeler arasında yer almayı başardı, Türkiye’nin ilk hacker’ı Tamer Şahin’nin 1 yıl 8 ay hapis cezası almasıyla başlayan süreçle birlikte sanal alemin ilk sanal olmayan hukuksal süreci başladı, ama bu süreç yönünü web sitelerinin mahkeme kararıyla kapatılmasına çevirdi. Youtube’un sakıncalı içeriklerinden dolayı yıllarca kapalı kalması süreci esnasında kamuoyunda çok tartışılmaya başlanan konu daha çok tartışılacağa benziyor.

 Anahtar sözcükler; inci sözlük,digitürk,

ilk türk hacker, tamer şahin, Spor toto süper  lig.

Sizin için seçtiğimiz haberler;

Blackberry Kullanıcıları Sıkıntıda

Çin’de Facebook Bir Çıkmaz Sokak Mı? 

Google, Gmail İle Uğraştığı İçin Çin’den Şikayetçi

Çin devlet Medyası: Google 10 Nisan’da Ülkeden Ayrılıyor

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.