Diyarbakır’da Okula Bombalı Saldırı

okulda bombalı saldırı

Diyarbakır’da terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın Suriye’den çıkarılışını bahane ederek okula bomba atan ve 3 öğretmen ile 2 öğrencinin yaralanmasına neden olan saldırı okulun güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.   

Yenişehir ilçesi Şehitlik semtinde bulunan Şehitlik Lisesi’ni basan yüzleri kapalı 10 kişi okula ses bombası ve molotof kokteylleri attı. Saldırı esnasında korkuya kapılan öğrenciler koridorlarda koşarken, öğrencilerin bulunduğu bölüme gitmeye çalışan yüzü kapalı iki kişi ise bir öğretmen tarafından engellendi. Güvenlik kamerası tarafından kaydedilen görüntüde koşan öğrencilerin ardından giden iki yüzü kapalı saldırgan fedakar bir öğretmenin çabası sonucu okuldan kaçarak uzaklaştı.

Saldırganın öğrencilerine doğru gittiğini gören öğretmen, yüzü kapalı şahıslardan birine sarıldı. Öğretmenle saldırgan arasında kısa süre devam eden boğuşma sonrasında paniğe kapılan saldırgan kaçarak okuldan uzaklaştı.

67 EL YAPIMI PATLAYICI YAKALANDI

Öte yandan, Bağlar ilçesinde polis ekiplerinin takibi sonucunda gözaltına alınan 2 kişide 67 adet el yapımı patlayıcı yakalandı.

Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada yakalanan 2 şahısla ilgili çok yönlü soruşturma başlatıldığı belirtildi. Açıklamada, “Devam eden çalışmalarda alınan güvenlik önlemleri, polisin dikkatli ve titiz çalışmaları neticesinde, il merkezinde eylemlerde kullanılmak üzere hazırlanmış 47 adet el yapısı parça ve basınç etkili bomba, 15 adet molotof kokteyli olarak hazırlanmış yangın çıkarıcı bomba, 5 adet 16’lı havai fişek rampası olmak üzere 67 el yapımı patlayıcının bulunduğu sırt çantaları ile birlikte 2 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır” ifadelerine yer verildi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.